BANER
Mamry Giżycko

STATYSTYCZNIE RZECZ UJMUJĄC

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Nasz zespół zapisał się w niej złotymi zgłoskami, albowiem wywalczył w tym roku najwyższe (przypomnijmy: czwarte) z dotychczas zajmowanych miejsc w czwartej lidze. Zapraszamy Państwa na porcję ligowych statystyk „Gieksy”.

1. PUNKTY. Mamry uzbierały ich aż pół setki, czyli o jeden więcej niż w rekordowym sezonie 2015/2016, kiedy trenerem zespołu znad Niegocina był Mariusz Niedziółka. Nasz zespół wygrał 14 spotkań, 8 przegrał i tyle samo zremisował.

 

2. RUNDA JESIENNA. Na półmetku rozgrywek “Gieksa”, prowadzona przez Przemysława Kołłątaja, plasowała się na 8. miejscu (5 zwycięstw, 5 porażek, 5 remisów). W 15 spotkaniach nasi piłkarze wywalczyli 20 punktów, strzelając 26 goli, tracąc 18.

3. RUNDA WIOSENNA. W połowie sezonu zespół objął trener Zbigniew Marczuk. Pod jego wodzą Mamry zdobyły 30 punktów, wygrywając 9 meczów, 3 przegrywając i 3 remisując. Wiosenny bilans bramkowy to 33:21.

4. MECZE U SIEBIE. W Giżycku nasza drużyna rozegrała 12 spotkań, w trzech kolejnych wystąpiła jako gospodarz na obcych boiskach (dwa razy w Węgorzewie, raz w Korszach). Kibice 7 razy cieszyli się z wygranej, 5-krotnie nie wyłoniono zwycięzcy, 3 starcia u siebie zakończyły się przegranymi Mamr. Bramki: 30:17.

5. MECZE NA WYJEŹDZIE. 7 wygranych, 3 remisy i 5 porażek. Bilans bramkowy: 29:22.

6. BRAMKI. Zdarzało się nam, kibicom, narzekać na skuteczność naszego zespołu, ale generalnie nie było z nią tak najgorzej. W 30 meczach giżycczanie 59 razy lokowali futbolówkę w siatce rywali. Skuteczniejsi byli tylko piłkarze mistrza i wicemistrza ligi, czyli Znicza Biała Piska (95) i Unii Susz (68) oraz Tęczy Biskupiec (60). Poprawnie “Gieksa” zagrała również w defensywie, tracąc 39 goli. Lepiej z tyłu spisało się tylko pięć ekip: Znicz Biała Piska (16), Unia Susz (38), Concordia Elbląg (37), Mrągowia Mrągowo (35) i Motor Lubawa (36).

7. STRZELCY. Gole dla Mamr w tym sezonie strzeliło 14 piłkarzy. Podium otwiera Krystian Wiszniewski z 11 bramkami, „srebro” dla Damiana Mazurowskiego (9), a „brąz” dla Jana Sidorowicza (7). Sześć trafień zaliczył Mariusz Rutkowski, po 5 – jego młodszy brat Jacek oraz Dariusz Boczko, z 4 golami sezon zakończył Bartłomiej Szafran, a trzy razy rywali ukłuł Maciej Famulak, którego oglądaliśmy tylko w rundzie jesiennej. Dwukrotnie ze zdobycia bramki cieszyli się: Kamil Wojciechowski, Artur Kropiewnicki i Grzegorz Kolaczuch, a pojedyncze cegiełki do snajperskiego muru dołożyli obrońcy: Rafał Darda, Błażej Drężek i Witold Lachowicz.