BANER
Mamry Giżycko

ŁUKASZ BROŹ ZAWODNIKIEM ŚLĄSKA WROCŁAW

Niespełna miesiąc na piłkarskim bezrobociu przebywał pochodzący z Giżycka Łukasz Broź. W czwartek (26 lipca) popularny “Diabeł” podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław, czyli liderem naszej Lotto Ekstraklasy po pierwszej kolejce. Z klubem z ulicy Oporowskiej giżycczanin związał się dwuletnią umową.

Przez pięć ostatnich sezonów Łukasz Broź reprezentował barwy stołecznej Legii, z którą zdobył cztery mistrzostwa kraju i trzykrotnie triumfował w Pucharze Polski. We Wrocławiu z 33-letnim obrońcą wiązane są duże nadzieje i oczekiwania.

– Chcieliśmy do grupy młodych zawodników, których ściągnęliśmy w tym okienku, dołączyć gracza, który zapewni balans między tą młodością i doświadczeniem – mówi dla portalu slaskwroclaw.pl dyrektor sportowy Śląska Dariusz Sztylka. – Łukasz Broź to piłkarz utytułowany, ale nadal w bardzo dobrej formie i z wielkim głodem gry. Podobają nam się także jego cechy mentalne. Ma przede wszystkim wzmocnić rywalizację w zespole. Liczymy, że będzie ważną postacią nie tylko na boisku, ale także poza nim. Sezon jest długi, będą trudne momenty. I właśnie od takich zawodników jak Łukasz będziemy wtedy wymagali, by pomogli drużynie je przejść.

Zadowolenia z podpisania kontraktu nie ukrywa również sam zawodnik, który w swoim nowym zespole będzie występował – podobnie jak w Legii – z numerem 28.

– Śląsk był bardzo konkretny i cieszę się, że zaczynam nowy rozdział w karierze. Wiem, że to jest klub z ambicjami, a ja też jestem zawodnikiem ambitnym. Nie odpuszczam, ani na treningu, ani w trakcie meczu. Fizycznie czuję się bardzo mocny. Wiem, że we Wrocławiu mamy drużynę, będącą mieszanką młodości z doświadczeniem. Najlepsze okresy w karierze miałem właśnie w tak zbudowanych zespołach. Liczę, że tutaj będzie podobnie – powiedział “Diabeł” w rozmowie ze slaskwroclaw.pl.

W tym sezonie na boiskach naszej Lotto Ekstraklasy będziemy mieli zatem szansę oglądania aż trzech byłych zawodników Mamr. Oprócz Łukasza Brozia do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej zgłoszeni są bowiem również 28-letni Marcin Budziński (Cracovia Kraków, zdjęcie z lewej) i o 10 lat od niego młodszy Szymon Łapiński (Jagiellonia Białystok).

 

Zdjęcia do artykułu: slaskwroclaw.pl, dwadozera.pl, jagiellonia.pl