BANER
Mamry Giżycko

SKUTECZNOŚĆ NADAL NA WAKACJACH

Dwa zwycięstwa, dwie porażki, osiem zdobytych i sześć straconych goli – taki jest bilans Mamr Giżycko w meczach kontrolnych przed startującymi w sierpniu rozgrywkami ligowymi. W ostatnim sparingu podopieczni Zbigniewa Marczuka wygrali u siebie z A-klasowym Kłobukiem Mikołajki 2:0 (1:0). 

Wynik ucieszył statystyków, mniej – niestety – (nadal) cieszyć może styl, w jakim gospodarze sobotniego starcia ograli rywala występującego o dwie klasy rozgrywkowe niżej. Raczej spokojni możemy być o obsadę bramki (dziś między słupkami zobaczyliśmy Rafała Sosnowskiego, który był znowu bardzo pewnym punktem zespołu), w meczu z Kłobukiem  znacznie lepiej niż w niedawnym pojedynku z Granicą spisywała się formacja defensywna, co po pierwsze: było efektem powrotu na boisko Błażeja Drężka, a po wtóre: wynikało z klasy rywala (mikołajczanie – z całym dla nich szacunkiem – to jednak nie ekipa z Kętrzyna). Niestety, sporo chaosu i niedokładności obserwujemy ciągle w drugiej linii, a forma naszych napastników zdecydowanie jeszcze nie wróciła z wakacji. W sobotę bramkarza gości pokonali wprawdzie Krystian Wiszniewski i Damian Jęksa (w ostatnich sekundach meczu), ale zarówno kibice, jak i oni sami wiedzą, że powinni zakończyć to spotkanie z bogatszą zdobyczą bramkową. Sparing z Kłobukiem wygrali: Rafał Sosnowski, Tomasz Bańkowski, Błażej Drężek, Rafał Darda, Adrian Kucharski, Jacek Rutkowski, Sebastian Żukowski, Kamil Kamiński, Mateusz Opar, Jan Sidorowicz, Krystian Wiszniewski, Damian Jęksa, Maciej Pawlukiewicz, Damian Łasiński i Bartłomiej Szafran.

Pierwszy czwartoligowy gwizdek w Giżycku rozlegnie się 12 sierpnia o godz. 16.00. Osiem dni wcześniej giżycczanie rozegrają w Reszlu mecz w ramach pierwszej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem miejscowe Orlęta (tegoroczny spadkowicz z czwartej ligi), które w sobotę w rundzie przedwstępnej wygrały 1:0 z KS Wojciechy.

 

ZDJĘCIA Z MECZU MAMRY – KŁOBUK

Mamry Giżycko – Kłobuk Mikołajki 2:0 (sparing)