BANER
Mamry Giżycko

NA RAZIE OSIEMNASTKA

Osiemnastu zawodników zostało dotychczas zatwierdzonych do gry w Mamrach Giżycko w sezonie 2018/2019. W najbliższych dniach lista wydłuży się o kilka nazwisk. Czwartoligowe rozgrywki startują 11 sierpnia, a nasi futboliści rozpoczną zmagania dzień później meczem u siebie z rezerwami drugoligowej Olimpii Elbląg. 

Zanim o tych, których w najbliższych miesiącach będziemy oglądać w barwach klubu znad Niegocina, słów kilka o tych, którzy już dla “Gieksy” nie zagrają. I tu – niestety – pojawia się nazwisko Dariusza Boczki, czyli największego objawienia rundy wiosennej, strzelca 5 bramek. Wypożyczony z Huragana Morąg dynamiczny pomocnik podbił serca giżyckich kibiców i… postanowił wrócić do macierzystego klubu, grającego – przypomnijmy – w trzeciej lidze. Taką samą decyzję podjął Damian Mazurowski (autor 9 trafień dla Mamr w ubiegłym sezonie), który po trzech latach zatęsknił za Granicą Kętrzyn. Oznacza to, że popularny “Mazak” już w połowie września ponownie zagra na giżyckim stadionie, albowiem właśnie tego dnia “Gieksa” podejmie jego nową – starą drużynę. Czy w meczu tym w Mamrach zobaczymy Artura Kropiewnickiego? Doświadczony defensor, który z powodu kontuzji nie wystąpił w ostatnich kilku spotkaniach ligowych, do 1 sierpnia nie podpisał deklaracji zawodniczej, może się więc zdarzyć, że i  on znajdzie się na ostatecznej “liście strat”…

Czas na prezentację nowych twarzy, choć np. w przypadku Kacpra Stępnia czy Damiana Jęksy określenie “nowy” nie jest chyba najwłaściwsze – 27-letni obrońca i o 6 lat młodszy napastnik występowali już bowiem w naszym zespole. Podobnie rzecz ma się z 18-latkiem Tomaszem Bańkowskim, który wraca do Giżycka po przygodzie z juniorską drużyną białostockiej Jagiellonii i po sparingach widać, że powinien być sporym wzmocnieniem formacji defensywnej. Wsparciem mają być także: 33-letni Sebastian Żukowski (ostatnio Jurand Barciany), Mateusz Opar (trwają rozmowy z Vęgorią Węgorzewo dotyczące pozyskania 22-letniego pomocnika) oraz Bartłomiej Zacharewicz, który jeszcze w ubiegłą sobotę grał… przeciwko Mamrom w barwach mikołajskiego Kłobuka. Trener GKS Zbigniew Marczuk docenił walory pomocnika i 21-latek (niegdyś gracz ryńskiej Pogoni) rozpocznie nowy sezon w lidze wyższej od dwie klasy od tej, w której grał dotychczas. Spore nadzieje w giżyckim klubie wiąże się również z Adamem Bognackim, pozyskanym z młodzieżówki Stomilu Olsztyn. 19-letni piłkarz zaprezentował się kibicom w sparingu Mamr z Granicą Kętrzyn, w którym wypadł naprawdę obiecująco na tle słabo tego dnia wyglądających kolegów. W meczach ligowych do dyspozycji szkoleniowca będą również nasi zdolni 16-latkowie: Szymon Dowgiałło i Adrian Kucharski.

Nazwiska wszystkich piłkarzy potwierdzonych do gry znajdą Państwo w zakładce KADRA. Lista będzie regularnie aktualizowana.