BANER
Mamry Giżycko

MAMRY ZAGRAJĄ Z… JAGIELLONIĄ!

Mamy sierpień, a nie kwiecień, informacja nie jest zatem wyssanym z palca primaaprilisowym żartem. Wrześniowe towarzyskie starcie naszej “Gieksy” z aktualnym wicemistrzem Polski będzie jednym z punków obchodów 70-lecia istnienia Giżyckiego Klubu Sportowego “Mamry”.

Rozgrzewką przed futbolem przez duże “F” będzie Europejski Weekend Piłkarski, czyli zmagania około 40 drużyn młodzieżowych z Polski i Litwy z roczników 2007-2010. Piętnastą edycję imprezy zaplanowano w ostatni sierpniowy weekend (24-25 sierpnia), mecze będą się odbywały n stadionie, na obu giżyckich “Orlikach” oraz na “Orliku” w Wilkasach. Warto wspomnieć, iż właśnie podczas EWP swoje piłkarskie umiejętności szlifowali tacy piłkarze jak Łukasz Broź (Śląsk Wrocław, do niedawna Legia Warszawa), Marcin Budziński (Cracovia Kraków), Mateusz Broź (Sokół Ostróda) czy Adrian Mierzejewski, były reprezentant Polski. A z niepotwierdzonych informacji wynika, że podczas jednej z pierwszych edycji giżyckiej imprezy murawę miejscowego stadionu swoimi “korkami” dziurawił sam Robert Lewandowski, reprezentujący wówczas stołeczną  Varsovię. Ile w tym prawdy, wie pewnie tylko “Lewy”…

Dwa tygodnie po zmaganiach młodzieży przyjdzie czas na “danie wieczoru”, czyli awizowane starcie Mamr Giżycko z Jagiellonią Białystok. Według wstępnych ustaleń 8 września wicemistrz Polski w sezonach 2016/2017 i 2017/2018 powinien zawitać nad Niegocin w podstawowym składzie (z wyłączeniem graczy, którzy akurat w tym czasie mogą zostać powołani przez selekcjonerów do reprezentacji na mecze Ligi Narodów). Na “stare śmieci” na pewno wróci wychowanek “Gieksy”, reprezentujący obecnie barwy “Jagi” Szymon Łapiński. Więcej szczegółów – wkrótce.