BANER
Mamry Giżycko

“WIŚNIA” NARESZCIE WYZEROWAŁ LICZNIK

Jak trwoga, to do… Błażeja. Stoper Mamr Błażej Drężek nie przestaje zadziwiać skutecznością w tym sezonie i po raz trzeci niweluje straty swojego zespołu. Odblokował się wreszcie Krystian Wiszniewski. Po 76 dniach bez ligowego gola najlepszy snajper Mamr w minionych rozgrywkach przełamał strzelecką niemoc, a jego gol w sobotnim wyjazdowym starciu z Zatoką Braniewo zapewnił “Gieksie” cenną wygraną 2:1. Zwycięstwo na trudnym terenie dało Mamrom awans z 11. na 7. miejsce w tabeli. 

– Chłopaki zostawili na boisku bardzo dużo serca – chwali giżycczan kierownik drużyny Marek Grochowski. Ale zanim podopieczni trenera Zbigniewa Marczuka zasłużyli na brawa, nadeszła 24. minuta i faul Adama Bognackiego w polu karnym. Gospodarze wykorzystali okazję do objęcia prowadzenia, ale jak się wkrótce okazało, były to dla nich miłe złego początki. Dwanaście minut później w dziale “gole” w protokole meczowym zameldował się bowiem najlepszy w bieżących rozgrywkach strzelec gości, czyli… Błażej Drężek. Stoper Mamr strzelał w karierze różne bramki, ale takiej jak ta w Braniewie chyba jeszcze w dorobku nie miał. Jedni mówią o 35 metrach, inni o 40 – nieistotne. Ważne, że piłka uderzona z tak dużej odległości zatrzepotała w siatce miejscowych. Jak wspomnieliśmy na wstępie, to już trzeci gol Błażeja w tym sezonie i – co ciekawe – trzeci wyrównujący stan meczu na 1:1. Jeszcze radośniej na ławce rezerwowych przyjezdnych zrobiło się w 70. minucie. Wówczas to “pogoń” za 23-letnim stoperem – snajperem rozpoczął wreszcie nasz najskuteczniejszy gracz minionego sezonu Krystian Wiszniewski, który przytomnym lobem wyprowadził gości na prowadzenie (które giżycczanie dowieźli do końcowego gwizdka). Miejmy nadzieję, że na następnego gola popularnego “Wiśni” nie będziemy czekać kolejnych 430 minut…

W meczu z Zatoką wystąpili: Rafał Sosnowski, Tomasz Bańkowski (Bartłomiej Szafran), Rafał Darda, Błażej Drężek, Paweł Kolator, Jacek Rutkowski (Maciej Pawlukiewicz), Jan Sidorowicz, Filip Rusiak, Adam Bognacki (Kamil Kamiński), Mariusz Rutkowski (Mateusz Opar) i Krystian Wiszniewski (Damian Jęksa).

W najbliższym tygodniu Mamry rozegrają dwa mecze. W piątek (7 września) o godz. 17.00 zobaczymy giżycczan w Mrągowie w starciu o punkty z wiceliderem Mrągowią, a już następnego dnia w samo południe rywalem “Gieksy” w towarzyskim pojedynku będzie… białostocka Jagiellonia. Ten mecz uświetni obchody 70-lecia powstania klubu nad Niegocinem. Zapraszamy do kibicowania!