BANER
Mamry Giżycko

O(D)CZARUJCIE STADION!

Mecz Mrągowii Mrągowo z Mamrami Giżycko zainauguruje 6. kolejkę czwartej ligi, Spotkanie odbędzie się już w piątek (7 września) na stadionie w Mrągowie, na którym “Gieksa” jeszcze w XXI wieku nie wygrała. Szczerze wierzymy w przełamanie klątwy obiektu w piątkowe popołudnie. 

Feralny stadion to jedno, tabela to drugie. Jedno i drugie, niestety, nie przemawiają za Mamrami. Nasz zespół z dorobkiem 8 punktów i bilansem bramkowym 8:7 plasuje się bowiem na 7. pozycji, natomiast Mrągowia to aktualny wicelider (12 punktów, bramki 13:4). Podopieczni trenera Tomasza Aziewicza wygrali cztery z pięciu dotychczasowych meczów (4:0 z Tęczą Miłomłyn, 2:0 z MKS Korsze, 2:1 z Tęczą Biskupiec i 4:0 z Olimpią II Elbląg), wyższość rywala musieli uznać jedynie w wyjazdowej potyczce z iławskim Jeziorakiem (1:3). Niewątpliwym atutem mrągowian w starciu z naszymi futbolistami będzie także stadion, na którym Mamry w oficjalnym meczu nie wygrały od ponad 20 lat.

Jedyny łup punktowy znad Czosu giżycczanie przywieźli w październiku 2015 roku. Nasz zespół zaprzepaścił wówczas szansę na historyczne zwycięstwo w Mrągowie, bo mimo blisko półgodzinnej gry w przewadze aż dwóch zawodników przyjezdni nie potrafili w tym czasie pokonać bramkarza gospodarzy i mecz zakończył się remisem 1:1. Jeszcze bardziej niechlubną kartę nasi futboliści zapisali w maju bieżącego roku na bocznej płycie stadionu, kiedy po niezłej pierwszej połowie (wygranej 1:0) dali popis bezradności w drugich trzech kwadransach. Wynik 6:2 dla Mrągowii nie wymaga chyba żadnego komentarza.

W piątek o 17.00 kolejna potyczka o ligowe punkty. Zmiana pierwotnego terminu (z 8 na 7 września) spowodowana jest towarzyskim meczem Mamry – Jagiellonia Białystok, który odbędzie się właśnie 8 września (sobota) o godz. 12.00 na stadionie w Giżycku. Spotkanie to jest częścią obchodów 70-lecia GKS Mamry Giżycko. Wstęp na mecz “Gieksy” z wicemistrzem Polski jest płatny (10 złotych), a dochód ze sprzedaży biletów i z licytacji gadżetów sportowych zostanie przeznaczony na leczenie 6-letniego giżycczanina Antosia Żochowskiego. Chłopiec cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a.