MRĄGOWO ZDOBYTE!

Trzy wyjazdowe mecze i trzy wygrane z rzędu Mamr Giżycko. Ta trzecia, piątkowa – 2:0 z Mrągowią Mrągowo – smakuje szczególnie. Nie tylko dlatego, że ograliśmy wicelidera tabeli na jego “podwórku”, ale przede wszystkim dlatego, że “Gieksa” wreszcie podbiła miejsce, z którego w ciągu ostatnich dwóch dekad przywiozła zaledwie 1 punkt.

Przed meczem znacznie wyżej u bukmacherów stały “akcje” gospodarzy, ale Mamry strzelając gole w 15. i 85. minucie wzorcowo zagrały na nosach kibiców wieszczących sukces mrągowian. Kluczem do historycznego zwycięstwa okazała się uważna i pewna gra w defensywie, na środku której po raz pierwszy w tym sezonie obok “etatowego” stopera Rafała Dardy wystąpił… napastnik Krystian Wiszniewski. I trzeba przyznać, że z niełatwego zadania zastąpienia Błażeja Drężka (kilkudniowy wyjazd za granicę) popularny “Krycha” wywiązał się znakomicie. Na słowa pochwały zasłużyli zresztą wszyscy pozostali nasi gracze, którzy nad Czosem zostawili dziś sporo zdrowia, ale czego się nie robi, by wejść na karty historii…

MECZ MRĄGOWIA – MAMRY W OBIEKTYWIE

Mrągowia Mrągowo – Mamry Giżycko 0:2

TERAZ “JAGA”!

Podnosimy poprzeczkę. Już w sobotę (8 września) w samo południe, a więc zaledwie 17 godzin po końcowym gwizdku w Mrągowie piłkarze Mamr zagrają z… Jagiellonią Białystok. Towarzyski mecz z wicemistrzem Polski będzie – cytując klasyka – “truskawką na torcie”. Urodzinowym torcie “Gieksy”, świętującej 70-lecie istnienia. Zainteresowanie sobotnim spotkaniem jest ogromne, bilety w cenie 10 zł rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Przypominamy, iż dochód e sprzedaży wejściówek i licytacji gadżetów sportowych, planowanej w przerwie meczu, zostanie przeznaczony na leczenie 6-letniego Antosia Żochowskiego, zmagającego się z dystrofią mięśniową. Zapraszamy Państwa na mecz. Wszyscy wesprzyjmy małego giżycczanina w nierównej walce z chorobą.

W tym roku Antosiowi Żochowskiemu pomaga giżycki Ratusz, organizując zbiórki na rzecz chłopca podczas miejskich imprez. Na zdjęciu: 6-latek w towarzystwie burmistrza Giżycka Wojciecha Iwaszkiewicza