SKUTECZNOŚĆ NA SIÓDEMKĘ

Niespodzianki – na szczęście – nie było. Zamykająca czwartoligową tabelę Drwęca Nowe Miasto Lubawskie nie nawiązała dziś walki z Mamrami, przegrywając w Giżycku 1:7. Wysoka wygrana pozwoliła “Gieksie” awansować na piątą pozycję (dzielimy ją z MKS Korsze). Tak wysoko w tym sezonie ekipa znad Niegocina jeszcze nie była.

Zwycięstwo gospodarzy nawet przez chwilę nie było zagrożone. Giżycczanie już w pierwszej minucie mogli “przywitać się” z przyjezdnymi, ale Krystianowi Wiszniewskiemu zabrakło trochę zdecydowania przy dobitce mocnego strzału Jana Sidorowicza. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 14. minucie worek z bramkami rozwiązał Tomasz Bańkowski, występujący dziś w roli prawoskrzydłowego. Po kolejnych dziewięciu minutach Mariusz Rutkowski “zapalił” dwójkę na tablicy świetlnej, a dziesięć minut później na 3:0 podwyższył Krystian Wiszniewski. Kibice nie skończyli jeszcze oklaskiwać wykończenia akcji przez “Wiśnię”, kiedy Mariusz Rutkowski po raz czwarty ulokował futbolówkę w siatce przyjezdnych. Było to ostatnie w tej połowie trafienie “Gieksy”, ale nie ostatnie, jakie kibice obejrzeli w pierwszych trzech kwadransach. Dwie minuty przed gwizdkiem na przerwę sędzia Paweł Jarguz (i chyba tylko on) dopatrzył się przewinienia Rafała Dardy we własnym polu karnym i podyktował rzut karny. “Jedenastkę” wykorzystał Paweł Olszewski (choć nasz bramkarz Karol Murawski był o centymetry od szczęścia) i do szatni oba zespoły zeszły przy stanie 4:1 dla miejscowych. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Goście nadal nie byli w stanie zagrozić bramce Mamr, które po dość spokojnym początku w końcu powiększyły przewagę. W 65. minucie piątego gola zdobył wprowadzony na boisko pięć minut wcześniej Bartłomiej Szafran (to jego czwarta bramka w tym sezonie), po 180 sekundach trafienie nr 6 dołożył kapitan giżycczan Rafał Darda, a pewną wygraną “Gieksy” po kapitalnej zespołowej akcji przypieczętował Filip Rusiak w 72. minucie.

W MECZU Z DRWĘCĄ ZAGRALI: Karol Murawski, Artur Kropiewnicki (Maciej Pawlukiewicz), Rafał Darda, Błażej Drężek, Paweł Kolator (Jakub Waszkiewicz), Mateusz Opar (Bartłomiej Zacharewicz), Mariusz Rutkowski, Jan Sidorowicz, Tomasz Bańkowski, Filip Rusiak (Michał Świderski), Krystian Wiszniewski (Bartłomiej Szafran).

Jak już wspominaliśmy, Mamry awansowały na 5. miejsce w tabeli (identyczną liczbę punktów i taki sam bilans bramkowy ma MKS Korsze). Kolejnym rywalem podopiecznych Zbigniewa Marczuka będą Czarni Olecko. Mecz odbędzie się w 6 października (sobota) o godz. 12.00 w Olecku.