BANER
Mamry Giżycko

W SAMO POŁUDNIE…

… w najbliższą sobotę (6 października) rozlegnie się w Olecku pierwszy gwizdek w meczu miejscowych Czarnych z Mamrami Giżycko. Starcie zainauguruje 10. kolejkę zmagań o czwartoligowe punkty.

Mamry – 5. miejsce w tabeli, 17 punktów, bramki 19:10. Czarni – 13. pozycja w stawce, 6 punktów na koncie, bilans bramkowy 7:27. Już z tego zestawienia widać, że atut własnego boiska nie powinien być kluczowy dla losów sobotniej potyczki. Mamry jadą do beniaminka w roli zdecydowanego faworyta i jeśli nie wrócą do Giżycka z kompletem “oczek”, z całą pewnością zostanie to uznane za jedną z większych niespodzianek kolejki. Rywal “Gieksy” w tym sezonie nie zachwyca – z dziewięciu dotychczasowych meczów (w tym sześciu rozegranych w Olecku) wygrał tylko jeden (3:2 u siebie z Jeziorakiem Iława), trzy zremisował (na własnym boisku po 1:1 z Zatoką Braniewo 1:1 i z ostatnią w tabeli Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie oraz bezbramkowo w Korszach z MKS) i aż pięć razy zszedł z boiska pokonany. Zwraca uwagę fakt, że trzy z pięciu porażek olecczanie ponieśli u siebie. Tej najdotkliwszej (0:7) doznali 8 września w starciu z liderującą Concordią Elblag. Po trzech tygodniach, czyli w ostatniej serii, wyczyn elblążan w meczu z Czarnymi skopiowali w Biskupcu piłkarze miejscowej Tęczy. A Mamry? No cóż, za zespołem Zbigniewa Marczuka jeden z najbardziej – pod względem sportowym – udanych miesięcy. We wrześniu giżycczanie odnieśli cztery zwycięstwa, w tym dwa na wyjeździe. Kontynuacja w październiku – mile widziana.

Sobotnia potencjalna wygrana z Czarnymi będzie preludium do wielkiego świętowania. Przypominamy, że tego samego dnia o godz. 16.00 w Giżyckim Centrum Kultury odbędzie się gala z okazji 70-lecia GKS Mamry, podczas której zostaną wręczone odznaczenia najbardziej zasłużonym dla klubu osobom, poznamy również “Jedenastkę Siedemdziesięciolecia”. Po gali planowany jest jubileuszowy bankiet.