BANER
Mamry Giżycko

OBY TRZYNASTKA BYŁA SZCZĘŚLIWA

O dziewiąte zwycięstwo i utrzymanie statusu drużyny niezwyciężonej u siebie zagrają w sobotę czwartoligowi piłkarze Mamr Giżycko. W trzynastej (!) kolejce rywalem trzeciej drużyny tabeli (26 pkt) będzie ósmy w stawce Jeziorak Iława (18 pkt). Pierwszy gwizdek o godz. 15.00. 

Co wiemy o najbliższym przeciwniku “Gieksy”? To zespół bezkompromisowy – jeden z trzech (obok Mrągowii Mragowo i Tęczy Miłomłyn), który w bieżących rozgrywkach nie zanotował remisu. W przypadku iławian mówimy o sześciu wygranych i tyluż porażkach. W dwunastu starciach o punkty Jeziorak (tegoroczny beniaminek) zdobył 26 goli (czyli tyle samo co nasze Mamry), ale już w defensywie niespecjalnie zasłużył na pochwały, stracił bowiem… także 26 goli. Starcie z “Gieksą” będzie szóstym wyjazdowym meczem ekipy z Iławy – w pięciu dotychczasowych odniosła ona dwa zwycięstwa (3:0 z Unią Susz i 2:1 z MKS Korsze), trzykrotnie lepsi okazali się przeciwnicy, czyli Zatoka Braniewo (2:3), Motor Lubawa (1:2) i Czarni Olecko (2:3). Jak widać porażki iławian były minimalne, w Giżycku zapewne też beniaminek tanio skóry nie sprzeda. W meczach u siebie sobotni rywal Mamr odniósł 4 zwycięstwa (3:1 z Mrągowią Mrągowo, 4:1 z Granicą Kętrzyn, 5:1 z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie i 3:1 z Tęczą Miłomłyn), ale żeby nie było za różowo, to właśnie na własnym podwórku Jeziorak doznał dwóch klęsk: inauguracyjnej 1:7 z GKS Wikielec i 0:5 z Concordią Elbląg. Komplet wyników uzupełnia ostatnia porażka iławian 0:1 u siebie z Tęczą Biskupiec.

Zapowiada się naprawdę ciekawy mecz. Liczymy – oczywiście – na podtrzymanie przez Mamry passy nieprzegranych meczów u siebie, a nieco odważniej: na czwarte w Giżycku i dziewiąte w tym sezonie zwycięstwo. Jak to leciało? “Tak się bawi, tak się bawi, GieKaeS”? Jutro chcemy to znowu usłyszeć…