BANER
Mamry Giżycko

MOCNI U SIEBIE KONTRA MOCNI NA WYJAZDACH

Dwa bardzo trudne mecze czekają czwartoligowych piłkarzy Mamr Giżycko na zakończenie rundy jesiennej sezonu 2018/2019. Rywalami “Gieksy” będą bowiem dwie najskuteczniejsze w bieżących rozgrywkach drużyny. W sobotę (3 listopada) wyjazd do Biskupca na mecz z Tęczą.

Rywal Mamr zgromadził dotychczas 22 punkty (nasi mają o 4 więcej), co po 13 kolejkach daje mu 6. pozycję (nasi plasują się na 4. miejscu). Tęcza zdecydowanie lepiej czuje się na własnym boisku, na którym wygrała pięć z ośmiu spotkań. Z 39 goli zdobytych przez ekipę z Biskupca aż 32 padły na obiekcie, na którym w sobotę walczyć będą Mamry. Świetny bilans bramkowy “Tęczowi” zawdzięczają głównie  wysokim zwycięstwom z drużynami z dolnej połówki tabeli (6:0 z Romintą Gołdap, po 7:0 z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie i Czarnymi Olecko czy 3:0 z Unią Susz), ale i w starciach z silniejszymi zespołami potrafią pokazać swoją moc w ofensywie (np. 4:4 z MKS Korsze). U siebie sobotni przeciwnik Mamr przegrał w tym sezonie tylko dwukrotnie: 1:2 z wiceliderem Motorem Lubawa i ostatnio 1:3 z niezwyciężoną Concordią Elbląg (którą gościć będziemy w Giżycku na zakończenie rundy jesiennej).

Mecz Tęcza – Mamry (i wszystkie pozostałe spotkania 14. kolejki) rozpocznie się o godz. 13.30. Liczymy na ciekawe widowisko, a przed wszystkim na to, że “Gieksa” – mówiąc kolokwialnie – “wylizała” już rany po bolesnej lekcji, jakiej w minioną sobotę udzielił jej iławski Jeziorak. Tęcza świetnie spisuje się na własnym podwórku, ale Mamry znakomicie w tym sezonie grają na wyjazdach. Oby z Biskupca po raz szósty nasi gracze wrócili “z tarczą”.