BANER
Mamry Giżycko

OPERACJA “WIOSNA” ROZPOCZĘTA

Gesty i zadowolone miny Rafała Dardy i Błażeja Drężka mówią wszystko. Nareszcie! Piłkarze Mamr wznowili treningi przed rundą rewanżową czwartej ligi. W poniedziałkowych zajęciach na “Orliku” przy SP 7 wzięło udział szesnastu zawodników. Na ostatnią sobotę stycznia zaplanowany jest pierwszy sparing – rywalem trzecioligowy MKS Ełk.

W pierwszym treningu (krótka rozgrzewka i wewnętrzna “gierka”) uczestniczyli: Rafał Darda, Błażej Drężek, Jacek Rutkowski, Mariusz Rutkowski, Mateusz Opar, Damian Jęksa, Damian Łasiński, Maciej Pawlukiewicz, Jakub Waszkiewicz, Kacper Stępień, Mateusz Szczerba, Tomasz Bańkowski, Bartłomiej Szafran oraz zawodnicy, których nie oglądaliśmy w Mamrach w rundzie jesiennej: Mateusz Gałązka, Rafał Chełmiński i Krystian Sadocha.

Na trening przyjechał (choć nie brał w nim udziału) Krystian Wiszniewski, z różnych przyczyn zabrakło m.in. Pawła Kolatora, Filipa Rusiaka, Jana Sidorowicza, Rafała Sosnowskiego i Adama Bognackiego oraz Karola Murawskiego, który – jak wiadomo – z powodu wyjazdu służbowego na Łotwę nie będzie mógł pomóc kolegom w wiosennych potyczkach o punkty. Poniedziałkowe zajęcia poprowadził trener Zbigniew Marczuk (na zdjęciu w środku), który przedstawił piłkarzom cel do osiągnięcia w rundzie wiosennej.

– Na pewno stać nas na miejsce na podium i właśnie o nie będziemy walczyć – powiedział szkoleniowiec “Gieksy”. Przypomnijmy, iż po siedemnastu kolejkach ekipa z Giżycka plasuje się na wysokiej 5. pozycji ze stratą 3 punktów do trzeciego Motoru Lubawa (mającej zaległe spotkanie z Mrągowią Mrągowo, która jest 6. z identycznym dorobkiem punktowym co Mamry) i 4 “oczek” do wicelidera GKS Wikielec (który będzie pierwszym rywalem Mamr po zimowej przerwie). Prowadzi niezwyciężona jesienią elbląska Concordia z bezpieczną przewagą 13 punktów nad ekipą z Wikielca.

W okresie przygotowawczym seniorzy znad Niegocina trenować będą nie tylko na “Orliku”, ale także na siłowni. Rozegrają również dziewięć sparingów (z MKS Ełk, Żaglem Piecki, Śniardwami Orzysz, Czarnymi Olecko, MKS Korsze, Mrągowią Mrągowo, Pisą Barczewo, Tęczą Biskupiec i Vęgorią Węgorzewo), których wyniki znajdą Państwo  – oczywiście – na naszej stronie.