BANER
Mamry Giżycko

TO JUŻ JUTRO!

Po kilkumiesięcznej przerwie na boiska wracają czwartoligowcy. Mamry Giżycko na “dzień dobry” czeka daleka wyprawa do Wikielca i starcie z trzecim w tabeli miejscowym GKS. Jesienią w Giżycku oba zespoły zdobyły po jednym golu (dla Mamr trafił Błażej Drężek). Mając w pamięci zimowe sparingi nie mielibyśmy nic przeciwko temu, by i tym razem konto giżycczan powiększyło się o jedno “oczko”. A może uda się wyszarpać trzy razy więcej?

Przypomnijmy, iż w meczach kontrolnych przed rundą wiosenną Mamry poniosły pięć porażek, dwa mecze zremisowały i w dwóch okazały się lepsze od rywala. Sobotni przeciwnik drużyny trenera Karola Lemechy w dziewięciu sparingach przegrał tylko raz – 1:2 z… pierwszoligowym Stomilem Olsztyn. Pięć spotkań wikielczanie wygrali, trzy zakończyły się wynikiem nierozstrzygniętym. Warto wspomnieć, iż sparingpartnerami GKS Wikielec były m.in. trzecioligowy Huragan Morąg (1:1) oraz czwartoligowcy: Karkonosze Jelenia Góra (dolnośląskie, 1:1), Sparta Brodnica (kujawsko – pomorskie, 1:1), Powiśle Dzierzgoń (pomorskie, 1:0) i Wkra Żuromin (mazowieckie, 6:1). Gospodarze wiosennej inauguracji są, oczywiście, w uprzywilejowanej sytuacji przed starciem z Mamrami (wyższe miejsce w tabeli, atut własnego boiska), ale pamiętajmy, że naszej “Gieksie” nikt 32 jesiennych punktów nie podarował za przysłowiowe piękne oczy. I że aż sześć z dziesięciu dotychczasowych zwycięstw nasi piłkarze odnieśli na wyjazdach. Nastroje w Mamrach są bojowe, choć wszyscy zdają sobie sprawę z klasy przeciwnika. Początek jutrzejszego starcia GKS-ów o godz. 16.00, a wynik tradycyjnie będzie można śledzić na naszej stronie.

UWAGA!!!

Wszystkie gole z czwartoligowych boisk – w tym także te, które w sobotę padną w Wikielcu – będzie można zobaczyć w poniedziałkowym “Magazynie forBET IV ligi” na antenie Telewizji Polskiej Olsztyn. Emisja planowana jest w poniedziałek, 1 kwietnia, o godz. 19.10. I nie jest to żart primaaprilisowy!

Fot. facebook.com/GKS-Wikielec