BANER
Mamry Giżycko

NARESZCIE ZA TRZY!

Mamy to! W czwartym ligowym meczu pod wodzą trenera Karola Lemechy Mamry Giżycko księgują na swym koncie pierwszy komplet punktów! W Wielką Sobotę “Gieksa” ogrywa u siebie sąsiada z tabeli Mrągowię Mrągowo 2:1, a nasi kibice po raz pierwszy tej wiosny oglądają taniec radości po końcowym gwizdku.

Nie wiadomo, czy to nietypowa pora rozgrywania meczu (godz. 11.00), czy może przedświąteczny nastrój sprawiły, że starcia Mamr z Mrągowią nie można określić mianem pasjonującego. W pierwszej fazie spotkania lepiej optycznie prezentowali się przyjezdni, sprawiający wrażenie zespołu lepiej poukładanego, jednakże  w miarę upływu czasu mecz się wyrównał, a gospodarze (grający bez Tomasza Bańkowskiego i Michała Świderskiego) byli bliscy objęcia prowadzenia po strzałach Jacka Rutkowskiego (piłka trafiła w słupek). Mariusza Rutkowskiego i Jana Sidorowicza. Co nie udało się miejscowym, udało się gościom. W 41. minucie błąd środka naszej defensywy i pierwszy celny strzał w światło giżyckiej bramki kończy się golem. Jedynym do przerwy (strzelcem Łukasz Kuśnierz). W drugiej odsłonie obraz gry bardzo podobny do tego z pierwszej odsłony. Dużo walki w środku pola, ładniejsza “dla oka” gra mragowian (strzał w słupek), ale… gol dla Mamr! W 69. minucie instynkt strzelecki po raz piąty w tym sezonie nie zawodzi naszego stopera Błażeja Drężka i na tablicy wyników ponownie mamy remis. Ten utrzymuje się do 90. minuty, ale jak wiadomo każde piłkarskie spotkanie trwa do ostatniego gwizdka. W końcowych sekundach regulaminowego czasu gry wprowadzony po przerwie Bartłomiej Zacharewicz zdobywa swojego debiutanckiego gola w barwach giżyckiego zespołu, zapewniając – jak się wkrótce okazuje – bezcenne trzy punkty w starciu z zawsze niewygodną Mragowią. Kto by pomyślał, że na zespole znad Czosu zarobimy w tym sezonie 6 “oczek”… Po tym zwycięstwie Mamry awansowały na 5. miejsce w tabeli. Kolejnym rywalem “Gieksy” będzie Granica Kętrzyn (wyjazd).

MECZ Z MRAGOWIĄ WYGRALI: Rafał Sosnowski, Jakub Waszkiewicz, Rafał Darda, Błażej Drężek, Kacper Stępień (Mateusz Szczerba), Adam Bognacki, Jan Sidorowicz (Bartłomiej Szafran), Jacek Rutkowski, Mariusz Rutkowski (Kamil Kamiński), Filip Rusiak, Krystian Wiszniewski (Bartłomiej Zacharewicz)

 

FOTOGALERIA Z MECZU MAMRY – MRĄGOWIA

Fot. Bogusław Zawadzki. Udostępnianie i kopiowanie bez zgody autora zabronione!

Mamry Giżycko – Mrągowia Mrągowo 2:1