BANER
Mamry Giżycko

HURAGAN TO NIE LIVERPOOL

Giżycki Klub Sportowy “Mamry” jest organizatorem tegorocznej ligi amatorskich szóstek na “Orliku” przy SP 7. Pierwsze mecze rozegrano w środę, 8 maja. Po inauguracyjnej serii na czele obrońca tytułu Blaugrana.

Gdyby prawdziwa Blaugrana dzień wcześniej na Anfield Road w Liverpoolu zagrała choć w jednej siódmej tak skutecznie jak jej giżycki naśladowca, oglądalibyśmy ją w finale Ligi Mistrzów. A tak musimy się zadowolić już tylko popisami Barcy znad Niegocina, która z kilkoma nowymi twarzami w składzie na dzień dobry zmiotła debiutujący w naszej lidze Huragan, wygrywając  7:0. Cztery gole w tym starciu zdobył Maciej Kudyk, tym samym wysyłając konkurentom czytelny sygnał w kwestii swoich indywidualnych planów na ten sezon. Komplet punktów na inaugurację zainkasowała także Oleńka, zwycięska w meczu z Drink Teamem. Faworyt wygrał wysoko 6:2, choć pierwsza część meczu nie zapowiadała aż takiego wyniku. Drink Team prowadził 1:0 i miał co najmniej trzy okazje do podwyższenia rezultatu, ale zamiast strzelić gola – stracił dwa. Po przerwie górę wzięło boiskowe ogranie Oleńki, która kontrolowała wydarzenia na boisku. W trzecim środowym starciu pozezdrzańscy Amatorsi w mocno okrojonym składzie ulegli Błękitnym 1:3.

Drugą kolejkę zaplanowano na 15 maja. Zagrają wówczas: Blaugrana z Amators, Błękitni z Oleńką i Huragan z Drink Teamem. Początek o godz. 18.30.

 

WYNIKI 1. KOLEJKI

AMATORS POZEZDRZE – BŁĘKITNI 1:3

Bramka dla Amators: Tomasz Dzienis; dla Błękitnych: Kamil Powierża, Damian Kuszmider i Dawid Muszczek. Żółta kartka: Piotr Drażba (Błękitni).

OLEŃKA – DRINK TEAM 6:2

Bramki dla Oleńki: Tomasz Osieczko – 2, Tomasz Rucki – 2, Mateusz Dębek i Piotr Pawlik; dla Drink Teamu: Paweł Jedut i Daniel Łydziński.

BLAUGRANA – HURAGAN 7:0

Bramki: Maciej Kudyk – 4, Michał Sadłos, Krzysztof Koleśnik i Witold Lachowicz. Żółta kartka: Mateusz Pucia (Blaugrana).

 

PIERWSZA KOLEJKA W OBIEKTYWIE

Fot. Bogusław Zawadzki