BANER
Mamry Giżycko

CZARNI JADĄ PO… TRZY PUNKTY???

Sześć miejsc i dwadzieścia punktów – tyle w tabeli dzieli piłkarzy Mamr Giżycko i Czarnych Olecko, którzy w sobotę (18 maja) zmierzą się na giżyckim stadionie. Gospodarze mają również znacznie korzystniejszy bilans bramkowy (47:32 przy 31:55 Czarnych), mało komu dają się ograć na ‘własnych śmieciach” i od 30 marca są niepokonani w lidze, a jednak z zapowiedzi na stronie klubu z Olecka nie wynika, że miejscowi są zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki.

“Bliska podróż po 3 punkty” – taki tytuł nosi zwiastun meczu, witający kibiców na stronie Czarnych. O ile z pierwszą częścią trudno się nie zgodzić, o tyle już z drugą – niekoniecznie. Oczywiście wszelkie statystyki przestaną mieć znaczenie w chwili, gdy rozlegnie się pierwszy gwizdek, niemniej zarówno na podstawie tabeli, jak też wyników dotychczasowych spotkań można wskazać drużynę, która powinna się wzbogacić o pełną pulę. Mamry mają na koncie 42 punkty, Czarni “ugrali” dotąd 22 “oczka”, czyli prawie o połowę mniej od “Gieksy”. Nasz zespół wygrał 12 meczów, rywal tylko 5, za to w porażkach prym wiodą olecczanie – 6 przegranych ekipy z Giżycka “blednie” przy 12 spotkaniach bez punktów ekipy z Olecka. Za giżycczanami przemawia również atut własnego boiska. W tym sezonie przy ul. Moniuszki przegrali oni tylko 2 z 12 spotkań (z Concordią i Jeziorakiem), a z kolei Czarni na wyjazdach raczej nie zachwycają – 7 porażek w 12 starciach, nieznaczne wygrane tylko z ostatnią Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie i przedostatnią Tęczą Miłomłyn. Warto również podkreślić, że gdyby nie te wygrane z duetem outsiderów można by było mówić o passy meczów bez zwycięstwa Czarnych, trwającej od – uwaga! – 6 listopada. Dla odmiany Mamry po raz ostatni przegrały 30 marca w Wikielcu, a w ostatnich sześciu kolejkach odniosły dwa zwycięstwa i zanotowały cztery remisy.

W sobotę statystyki trzeba poprzeć dobrą, a przede wszystkim skuteczną grą. Pierwszy gwizdek o godz. 16.00. Wszystko wskazuje na to, że nasz zespół wystąpi w optymalnym zestawieniu (przypomnijmy, iż w wyjazdowym zwycięskim starciu z Drwęcą nie mogło zagrać aż pięciu graczy z podstawowej jedenastki). Jesienią w Olecku Mamry ograły Czarnych 2:1, a w przedwiosennym sparingu giżycczanie ograli ekipę z Olecka 3:0.