BANER
Mamry Giżycko

“ROGAL” ZA TRZY

Niektóre mecze nie wymagają komentarza innego niż “Najważniejsze, że wygraliśmy”. Do ich należy zaliczyć sobotnie starcie Mamr Giżycko z Czarnymi Olecko, wygrane przez gospodarzy 1:0.

Mówiąc krótko: pojedynku z całą pewnością długo wspominać nie będą ani gospodarze, ani przyjezdni. O ile obu zespołom nie można odmówić woli walki, o tyle już tym, co jest solą futbolu – czyli okazje do strzelenia gola, strzały na bramkę, a przede wszystkim same trafienia – gracze z Giżycka i Olecka uraczyli nas w bardzo oszczędnej formie. Co prawda większą dojrzałość piłkarską na boisku prezentowali futboliści “Gieksy”, ale ich poczynania nie kończyły się tak, jak oczekiwali od nich najwierniejsi kibice. Jedyny radosny moment sympatycy i piłkarze Mamr przeżyli w 60. minucie. Tradycyjnie do wykonania rzutu rożnego podszedł wówczas etatowy wykonawca kornerów Jan Sidorowicz, wziął głęboki oddech i… niezwykle precyzyjnym lobem umieścił piłkę w siatce olecczan. Brawo, Janek! Więcej nazwisk w rubryce “strzelcy goli” w pomeczowym protokole sędziowie nie mieli okazji wpisać.

Z CZARNYMI WYGRALI: Rafał Sosnowski, Jakub Waszkiewicz, Rafał Darda, Błażej Drężek, Tomasz Bańkowski, Jacek Rutkowski, Jan Sidorowicz, Adam Bognacki, Mariusz Rutkowski, Filip Rusiak (Mateusz Szczerba), Bartłomiej Szafran.

Sobotnie zwycięstwo pozwoliło Mamrom wrócić na 5. miejsce w tabeli. Do zakończenia rozgrywek pozostało pięć kolejek. Najbliższym rywalem “Gieksy” będzie Tęcza Miłomłyn, która po porażce 0:6 z swoją imienniczką z Biskupca spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

Fot. Pixers