BANER
Mamry Giżycko

TAK CZY OWAK BĘDZIE FETA W ELBLĄGU

W sobotę po raz trzynasty i ostatni tej wiosny o ligowe punkty powalczą piłkarze Mamr Giżycko. Wynik wyjazdowego starcia z liderującą Concordią Elbląg jest jeszcze wielką niewiadomą, ale na sto procent pewne jest, że po spotkaniu nastąpi wielka feta. Rywal “Gieksy” będzie bowiem świętował awans do trzeciej ligi i zdobycie Wojewódzkiego Pucharu Polski. 

Teoretycznie spotkanie Concordii z Mamrami jest potyczką o przysłowiową pietruszkę – elblążanom nic już nie odbierze ostatecznego triumfu, nasi gracze tez już nie spadną z szóstego miejsca, które obecnie zajmują. Co najwyżej mogą przesunąć się o “oczko” wyżej, ale to już nie zależy wyłącznie od nich. Przyjmując nawet, że Mamry pokonają lidera (w tym sezonie sztuka ta udała się tylko Jeziorakowi Iława), to i tak do zajęcia 5. lokaty w końcowej tabeli potrzebny jest nam sukces Czarnych Olecko w piątkowym meczu z Mrągowią Mrągowo. Piłka jest okrągła, a bramki są dwie, niemniej trzeźwo oceniając realia nie ma się chyba co nastawiać na zbieżność obu korzystnych okoliczności.

To był bardzo udany dla Concordii sezon, która wywalczyła Wojewódzki Puchar Polski (po finałowej wygranej 5:2 z trzecioligowym Zniczem Biała Piska), a w 29 ligowych meczach odniosła aż 26 zwycięstw, notując 2 remisy i wspomnianą dość niespodziewaną wysoką porażkę u siebie z Jeziorakiem (0:4). Elblążanie zgromadzili 80 punktów (Mamry – dla przypomnienia – 49) aż 103 razy (Mamry – 52) umieszczali piłkę w siatce przeciwnika (28 razy uczynił to najskuteczniejszy strzelec forBET IV ligi Patrycjusz Malanowski), a obrona lidera przez 2610 minut dała się oszukać zaledwie 19 razy (Mamry straciły dokładnie dwa razy więcej goli). Przed naszą “Gieksą” stoi zatem niezwykle trudne zadanie – tym bardziej, że w starciu z liderem zagramy osłabieni brakiemfilara naszej defensywy Błażeja Drężka, ukaranego czerwoną kartką w ostatnim pojedynku z Tęczą Biskupiec. Ale oczywiście niezmiennie mocno trzymamy kciuki! Wynik na żywo będzie można tradycyjnie śledzić na naszej stronie. Pierwszy gwizdek meczu Concordia – Mamry w sobotę o godz. 17.00.