BANER
Mamry Giżycko

OPERACJA “LIGA” ROZPOCZĘTA

Piłkarze Mamr Giżycko pierwszy trening przed sezonem 2019/2020 mają już za sobą. W środowych zajęciach, prowadzonych przez trenera Karola Lemechę,  uczestniczyło czternastu zawodników, w tym kilku dotychczas w “Gieksie” nieoglądanych.

Jak poinformował prezes Mamr Janusz Sygnowski, umowę na grę w zespole znad Niegocina w nadchodzących rozgrywkach podpisano na razie z jednym nowym piłkarzem Mateuszem Skonieczką (pomocnik/napastnik, rok ur. 1998, ostatnio grał w Mrągowii Mragowo), ale wszystkie znaki na niebie i Ziemi wskazują, że nie jest to jedyny transfer tego lata. W pierwszym treningu Mamr uczestniczył także bramkostrzelny napastnik 26-letni Paweł Dymiński, do niedawna reprezentujący barwy Znicza Biała Piska. Niebawem okaże się, czy “Gieksę” zasili jeszcze jeden ofensywny gracz ze znanym czwartoligowym nazwiskiem. Rozmowy trwają, a gdy zakończą się sukcesem, będą Państwo wiedzieć o tym jako pierwsi. Jesienią trykotów Mamr nie przywdzieją na pewno: Jan Sidorowicz i Rafał Sosnowski, zespół opuści także prawdopodobnie Jakub Waszkiewicz.

Inauguracyjne spotkanie o punkty GKS rozegra już w drugi weekend sierpnia. W okresie przygotowawczym nasza drużyna rozegra cztery sparingi (najbliższy w sobotę, 13 lipca, w Olecku z Czarnymi), a tydzień przed ligą giżycczanie wystąpią w meczu pierwszej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski.