BANER
Mamry Giżycko

NIEZWYCIĘŻENI W SPARINGACH

Piłkarze Mamr Giżycko bez porażki (trzy wygrane i remis, bilans bramkowy 21:5) zakończyli tegoroczne sparingi przed rozgrywkami ligowymi. W ostatnim meczu kontrolnym podopieczni trenera Karola Lemechy wygrali u siebie z MKS Korsze 4:1. Teraz pora na starcia o stawkę. 3 sierpnia “Gieksa” zagra z Pogonią Banie Mazurskie w Wojewódzkim Pucharze Polski, a tydzień później podejmie ełckiego Mazura w pierwszym meczu o czwartoligowe punkty.

W sobotnim sparingu z MKS Korsze szkoleniowiec Mamr miał do dyspozycji osiemnastu piłkarzy, w tym zawodników, którzy w najbliższym sezonie po raz pierwszy przywdzieją Mamrowski trykot. Na boisku zobaczyliśmy więc m.in. Radosława Gulbierza, Jakuba Kozłowskiego i Mateusza Skonieczkę (kontuzjowany Paweł Dymiński tym razem wspierał kolegów z ławki rezerwowych). Między słupkami mecz rozpoczął Karol Murawski, dla którego było to pierwsze spotkanie po półrocznym rozbracie z drużyną, spowodowanym wyjazdem służbowym na Łotwę. Popularny “Jojo” jak zwykle był pewnym punktem swojego zespołu, choć już w 5. minucie zmuszony był wyjąć piłkę z siatki po strzale Mariusza Gąsiorowskiego. Zaczęło się więc identycznie jak w środowym sparingu z Vęgorią Węgorzewo i skończyło się podobnie, czyli zwycięstwem Mamr, choć nie tak okazałym jak nad Węgorapą (9:2). Jeszcze przed przerwą do remisu po indywidualnej akcji lewą stroną wyrównał dynamiczny Filip Rusiak, ten sam zawodnik po kolejnej solówce lewą flanką wyprowadził “Gieksę” na prowadzenie w drugiej odsłonie. Znakomitą strzelecką passę podtrzymał także Krystian Sadocha. Szesnastoletni napastnik Mamr strzelał gole we wszystkich wcześniejszych sprawdzianach i w starciu z MKS Korsze zdobył swój czwarty “skalp”, bezwzględnie wykorzystując błąd doświadczonego Krzysztofa Piwiszkisa.  Pewną wygraną giżycczan przypieczętował zaś Damian Jęksa. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z meczu.

W sobotnim sparingu wystąpili: Karol Murawski, Arkadiusz Dziczek, Tomasz Bańkowski, Rafał Darda, Błażej Drężek, Jacek Rutkowski, Adam Bognacki, Mariusz Rutkowski, Filip Rusiak, Maciej Pawlukiewicz, Radosław Gulbierz, Mateusz Skonieczka, Jakub Kozłowski, Damian Jęksa, Bartłomiej Szafran, Krystian Wiszniewski, Michał Świderski i Kacper Skrobisz.

W pierwszą sierpniową sobotę Mamry rozegrają mecz w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski z Pogonią Banie Mazurskie, która dziś niespodziewanie wyeliminowała z tych rozgrywek oleckich Czarnych (3:0). A już 10 sierpnia zapraszamy wszystkich kibiców na inauguracyjny bój o punkty. Rywalem “Gieksy” na stadionie MOSiR będzie jedyny spadkowicz z trzeciej ligi, czyli ełcki Mazur.

 

ZDJĘCIA Z OSTATNIEGO SPARINGU MAMR

Mamry Giżycko – MKS Korsze 4:1 (sparing)