BANER
Mamry Giżycko

“DIABEŁ” POGNĘBIŁ MISTRZA POLSKI

Łukasz Broź znów strzela gole w Ekstraklasie! Były zawodnik Mamr Giżycko zdobył zwycięską bramkę dla Śląska Wrocław w niedzielnym starciu z mistrzem Polski Piastem Gliwice. Po dwóch kolejkach klub giżycczanina ma komplet punktów.

Do tego, by w 88. minucie meczu przy stanie 1:1 ustawić piłkę na punkcie oddalonym od bramki o 11 metrów, trzeba mieć naprawdę stalowe nerwy. Lub po prostu być “Diabłem”. Łukasz “Diabeł” Broź nie “pęka” w takich sytuacjach. Golkiper Piasta Frantisek Plach był bezradny, o czym mogą się Państwo przekonać klikając w poniższy link. Warto dodać, iż rzut karny został podyktowany po faulu na… Łukaszu.

ŚLĄSK – PIAST 2:1

To już dwunaste trafienie 34-letniego obrońcy w jego dwunastym sezonie gry w najwyższej krajowej klasie rozgrywkowej. Najwięcej bramek – dziesięć – Łukasz Broź zdobył dla łódzkiego Widzewa, którego barwy reprezentował w latach 2006 – 2013. W Legii Warszawa, z którą wywalczył cztery tytuły mistrza Polski i trzy Puchary Polski, “Diabeł” ze strzelenia gola w lidze cieszył się raz (i trzykrotnie w PP), a niedzielne trafienie było jego debiutanckim w Śląsku Wrocław. A już w najbliższą niedzielę Łukasz Broź ponownie zagości na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. Życzymy poprawienia bilansu bramkowego i podtrzymania zwycięskiej passy!