BANER
Mamry Giżycko

Z MAZUREM W LIDZE I… W PUCHARZE POLSKI

Odliczamy godziny od pierwszego w sezonie 2019/2020 gwizdka arbitra na giżyckim stadionie. Rozlegnie się on w sobotę (10 sierpnia) o godz. 15.00, oznajmiając początek starcia Mamr Giżycko z Mazurem Ełk. Będzie to pierwsze z dwóch sierpniowych starć obu zespołów. 

O tym, że z Mazurem zagramy 10 sierpnia, wiadomo już od kilku tygodni. O tym, że ełczanie będą rywalem “Gieksy” także 28 sierpnia, dowiedzieliśmy się natomiast dziś (piątek). W siedzibie W-MZPN wylosowano bowiem pary drugiej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski, a jedną z dwunastu par tworzą właśnie ekipy z Ełku i Giżycka…

Wróćmy jednak do czwartoligowej inauguracji. Pierwszy mecz i od razu przeciwnik z górnej półki. Piłkarze Mazura jeszcze kilka tygodni temu biegali po trzecioligowych murawach, rywalizując z silnymi rywalami z Warszawy, Legionowa, Łowicza, Radomia, Skierniewic czy Łomży. W 34 meczach podopieczni znanego nad Niegocinem trenera Przemysława Kołłątaja (prowadził Mamry przez jedną rundę) zgromadzili 32 “oczka”, notując 8 zwycięstw, 8 remisów i 18 porażek (bilans bramkowy 37:59). Do utrzymania ełczanom zabrakło tylko 4 punktów. Po spadku w drużynie z ulicy Piłsudskiego nastąpiły – jak to zwykle bywa – zmiany kadrowe, odeszło kilku kluczowych zawodników, ale tych, którzy pozostali oraz tych, którzy tego lata dołączyli do zespołu (wśród nich m.in. Jakub Waszkiewicz, były gracz Mamr) z pewnością nie będzie satysfakcjonować miejsce w dolnej części tabeli. Szkoleniowiec Mazura w wypowiedzi dla “Skarbu Kibica”, wydanego przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, stwierdził: “Nie wiem jeszcze , jaki cel postawi przed zespołem zarząd klubu. Moim zdaniem w nadchodzącym sezonie wyniki powinny zejść na drugi plan, drużyna powinna się ograć i walczyć od przyszłego sezonu, mając złapane minuty i doświadczenie”. W opinii piłkarskich ekspertów w sobotnie popołudnie ełczanie na pewno nie stoją na przegranej pozycji w starciu z Mamrami, przez wielu uważanych za jednego z kandydatów do odegrania ważnych ról w tym sezonie. Po wzmocnieniach “Gieksę” stać zapewne na zajęcie miejsca lepszego niż w ostatnim sezonie (szóste), a nawet wyższego niż czwarte, na którym giżycczanie zakończyli rozgrywki w roku 2018. Optymiści mierzą nawet w awans do trzeciej ligi, ale te i inne spekulacje tradycyjnie zweryfikuje boisko. Początek sobotniego meczu Mamry – Mazur o godz. 15.00 na stadionie MOSiR w Giżycku. Wynik “na żywo” jak zwykle będzie można śledzić na naszej stronie.