“DIABEŁ” BOHATEREM!

“Rozstrzelał się” na dobre w PKO Ekstraklasie giżycczanin Łukasz Broź. W 4. kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski jego Śląsk Wrocław wywiózł arcycenne punkty z Poznania, wygrywając z tamtejszym Lechem 3:1. 34-letni były obrońca Mamr był niekwestionowanym bohaterem piątkowego widowiska przy ul. Bułgarskiej.

“Diabeł” z Giżycka walnie przyczynił się do zwycięstwa przyjezdnych, którzy po czterech kolejkach są niepokonani (3 wygrane i remis) i zasłużenie okupują fotel lidera rozgrywek (a warto przypomnieć, iż w poprzednim sezonie do końca walczyli o utrzymanie). W Poznaniu Łukasz Broź jeszcze przed przerwą dwukrotnie pokonał golkipera gospodarzy. Najpierw w 16. minucie po dośrodkowaniu Dino Stigleca i zbyt krótkim wybiciu przez Thomasa Rogne “Diabeł” precyzyjnie przymierzył z 16 metrów, a 11 minut później w taki oto sposób sfinalizował dośrodkowanie Krzysztofa Mączyńskiego:

Broź vs Lech Poznań (4. kolejka 2019/20, #LPOŚLĄ 1:3)

Opublikowany przez PKO Ekstraklasa Piątek, 9 sierpnia 2019

Gole w Poznaniu były 2. i 3. ligowymi trafieniami Łukasza Brozia w tym sezonie. Po piątkowym meczu giżycczanin jest – UWAGA! – współliderem klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy! Jego trzy gole to połowa dorobku całej wrocławskiej drużyny i dokładnie tyle, ile w dotychczasowych spotkaniach zdobyła cała warszawska Legia (były klub “Diabła”). Tego jeszcze nie grali! A oto co po końcowym gwizdku powiedział bohater spotkania przy Bułgarskiej: