BANER
Mamry Giżycko

NA PISĘ Z ADAMCEM!

Oczy sympatyków giżyckich Mamr skierowane będą jutro na Barczewo, bo właśnie tam w poszukiwaniu kolejnych czwartoligowych punktów udadzą się podopieczni trenera Karola Lemechy. Rywalem “Gieksy” będzie miejscowa Pisa Primavera, czyli tegoroczny beniaminek.

Zanim o sobotnim meczu – najświeższa informacja z naszego klubu: do kadry Mamr dołączył bowiem kolejny ofensywny zawodnik. Jest nim 32-letni Paweł Adamiec, wypożyczony do końca rundy jesiennej z trzecioligowego  Znicza Biała Piska (w poprzednich rozgrywkach zdobył 12 goli), gdzie ostatnio pełnił funkcję kapitana.

Paweł Adamiec – fot. Facebook/Znicz Biała Piska

Nowy nabytek “Gieksy” ma bardzo bogaty piłkarski życiorys – grał aż w 13 klubach, m.in. w ekstraklasowym GKS Bełchatów (lata 2007-2010). W roku 2007 był natomiast członkiem reprezentacji Polski U-20, która wystąpiła w Mistrzostwach Świata w Kanadzie (w drużynie tej występowali m.in. Grzegorz Krychowiak, Wojciech Szczęsny, Przemysław Tytoń czy Dawid Janczyk). Polacy rozegrali tam cztery mecze (m.in. pokonali Brazylię 1:0), a Adamiec zagrał w 23 minuty w przegranym 1:6 starciu z USA i 7 minut w zremisowanym 1:1 pojedynku z Koreą Południową.

32-latek został już zatwierdzony do gry przez Warminsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej, istnieje więc duża szansa, że wystąpi w sobotnim meczu Mamr z Pisą Barczewo. Nie da się ukryć, że jego pojawienie się w zespole znad Niegocina to ogromne wzmocnienie siły rażenia “Gieksy” w starciu z beniaminkiem, który – podobnie jak nasza ekipa – w trzech dotychczasowych spotkaniach ligowych zgromadził 4 punkty. Barczewianie rozpoczęli sezon od przegranej 0:1 z Zatoką Braniewo, potem zremisowali w Elblągu z rezerwami tamtejszej Olimpii 2:2, a zaledwie dwa dni temu w zaległej potyczce ograli w Biskupcu zamykającą tabelę miejscową Tęczę 2:0. W notowaniach bukmacherów zdecydowanie większe szanse na trzy punkty przyznaje się Mamrom, ale wszyscy doskonale wiemy, jak to bywa z faworytami na papierze. Wiemy też, że naszych piłkarzy stać na bardzo dobrą grę i przywiezienie z Barczewa kompletu punktów.

Początek meczu Pisa Primavera Barczewo – Mamry Giżycko o godz. 17.00. Wynik tradycyjnie będzie można śledzić na naszej stronie.