NIE ZGASILI ZNICZA

Zakończyła się pucharowa przygoda Mamr Giżycko w sezonie 2019/2020. Za burtę Wojewódzkiego Pucharu Polski ekipę znad Niegocina wyrzucił dziś trzecioligowy Znicz Biała Piska. W środę na stadionie w Giżycku piłka czterokrotnie wpadała do bramki – niestety, za każdym razem do tej strzeżonej przez golkipera gospodarzy.

Atut własnego boiska przestaje nim być, kiedy na mecz przyjeżdża drużyna zdecydowanie lepsza. A z taką właśnie sytuacją mieliśmy do czynienia dzisiaj. Grono optymistów liczących na to, że czołowa drużyna czwartej ligi będzie równorzędnym rywalem dla trzecioligowca plasującego się w dolnych rejonach tabeli, zaczęło topnieć od 16. minuty. Wówczas to Patryk Gondek po raz pierwszy pokonał Arkadiusza Dziczka, z najbliższej odległości finalizując szybką kontrę przyjezdnych lewą stroną. Warto tu wspomnieć, iż w pierwszym kwadransie Mamry grały całkiem nieźle i gdyby Paweł Dymiński miał właściwie ustawiony celownik, gospodarze już po 10 minutach prowadziliby 2:0. Zamiast gola dla miejscowych padł jednak gol dla gości i praktycznie od tego momentu rozpoczęła się dominacja Znicza, ukoronowana zdobyciem drugiej bramki w 40. minucie. Piłkarze z Białej Piskiej poszli za ciosem i trzy minuty później na tablicy wyników po ich stronie zapaliła się trójka. W tym momencie stało się jasne, że kolejnego meczu w Wojewódzkim Pucharze Polski gospodarze – grający bez pięciu zawodników z podstawowego składu – już nie rozegrają. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Trener Mamr Karol Lemecha stopniowo wprowadzał na plac nowych zawodników, ale żaden z nich nie wniósł nic pozytywnego w poczynania “Gieksy”. Trzecioligowiec, prezentujący bardzo prosty, ale skuteczny i ładny dla oka futbol, zdecydowanie brylował nad bezradnie poruszającymi się po boisku gospodarzami, którzy pierwszy w tej odsłonie strzał na bramkę oddali dopiero w 67. minucie. Przekonywujące zwycięstwo 4:0 gracze Znicza przypieczętowali pięć minut przed końcowym gwizdkiem.

ZE ZNICZEM ZAGRALI: Arkadiusz Dziczek, Jacek Rutkowski, Rafał Darda, Adam Bognacki (Damian Jęksa), Filip Rusiak (Kacper Stępień), Jakub Kozłowski (Łukasz Wilgocki), Mariusz Rutkowski (Krystian Sadocha), Mateusz Skonieczka (Maciej Pawlukiewicz), Michał Świderski (Mateusz Szczerba), Krystian Wiszniewski, Paweł Dymiński (Bartłomiej Szafran).

Puchar Polski to już historia, teraz możemy skupić się wyłącznie na lidze. A kolejne spotkanie o punkty już w najbliższą sobotę (14 września). Tego dnia na stadion przy ul. Moniuszki zawita olsztyńska Warmia. Pierwszy gwizdek o godz. 16.00.