ZAMIAST TRZY – ZERO MAMY ZERO – TRZY

Trzy do zera dla gospodarzy – taki wynik powinien widnieć na tablicy świetlnej w 30. minucie dzisiejszego meczu Mamr Giżycko z rezerwami olsztyńskiego Stomilu. Tymczasem po 90 minutach trójka paliła się po stronie przyjezdnych i to właśnie oni dopisali do swojego konta trzy “oczka”. Porażka 0:3 zepchnęła nasz zespół na szóste miejsce w tabeli.

Koszmar minionych lat powrócił, a w zasadzie: koszmar trwa. Koszmar, czyli kiepska skuteczność zespołu z Giżycka, który po kilku niezłych meczach na początku sezonu ostatnio ma spore problemy z trafianiem do siatki. W sobotnim starciu z wiceliderem tabeli olsztyńskim Stomilem II podopieczni Karola Lemechy już po 10 minutach mogli prowadzić 2:0. Niestety, w ataku nie mamy Roberta Lewandowskiego, ale Pawła Dymińskiego, a ten nie przestaje zadziwiać kibiców wyjątkową indolencją strzelecką. Trzeba tu przyznać, że pierwsze pół godziny to bardzo dobra gra gospodarzy, którzy zdominowali wicelidera, prezentując sporą waleczność i szybki, ładny dla oka futbol. Brakowało jednakowoż wykończenia – po dwóch stuprocentowych okazjach “Dymka” swoje szanse zmarnował także Mateusz Skonieczka. A że futbol bywa przewrotny, to, co nie udało się naszym, udało się rywalom. Rezerwy “Dumy Warmii” (w ich barwach kilku graczy mających epizody w drużynie pierwszoligowej) z zimną krwią wykorzystały dwa błędy naszych defensorów i po golach Bartłomieja Niedzieli oraz Oktawiana Skrzecza zeszły na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Druga połowę lepiej rozpoczęli goście, ale potem gra się wyrównała i oba zespoły miały sposobność do zmiany rezultatu. Wynik na 3:0 w 86. minucie ustalił Jakub Tecław.

Mamry przegrały dziś po raz czwarty w sezonie, a po raz trzeci na własnym boisku. Kolejnym rywalem “Gieksy” będzie MKS Korsze, zajmujący 9. miejsce z dorobkiem 15 pkt (Mamry mają ich 19). Na spotkanie zapraszamy 19 października o godz. 15.00 na stadion MOSiR.

ZE STOMILEM II ZAGRALI: Karol Murawski, Tomas Bańkowski, Rafał Darda, Adam Bognacki, Jacek Rutkowski, Mariusz Rutkowski (Błażej Drężek), Paweł Adamiec, Filip Rusiak (Mateusz Szczerba), Mateusz Skonieczka, Krystian Wiszniewski (Maciej Pawlukiewicz), Paweł Dymiński (Jakub Kozłowski).