BANER
Mamry Giżycko

CZERWONE ŚWIATEŁKO JUŻ SIĘ PALI

Cztery mecze, cztery przegrane – bilans Mamr w październiku jest alarmujący. Drużyna, która jeszcze miesiąc temu miała realne szanse na pozycję wicelidera, z każdym tygodniem traci kontakt z czołówką. Do miejsca na podium, które było głównym przedsezonowym założeniem, “Gieksie” brakuje już 9 punktów. Trzy z nich nasi piłkarze zostawili w sobotę w Iławie w starciu z… trzecim w tabeli Jeziorakiem.

Mamry przegrały ten mecz 0:3 i po raz kolejny trudno znaleźć jakiekolwiek usprawiedliwienie dla słabej gry naszych piłkarzy. Abstrahując od klasy rywala – jeden groźny strzał na bramkę przez 90 minut (notabene Mateusz Skonieczka powinien wówczas zdobyć gola) to zdecydowanie za mało jak na drużynę z potencjałem personalnym, o jakim kibice innych (teoretycznie słabszych) zespołów mogą tylko pomarzyć. W meczu z Jeziorakiem przyjezdni znowu razili niedokładnością, skutkującą dużą liczbą strat, brakowało także pomysłu na rozegranie akcji (z wyjątkiem pierwszych kilku minut drugiej odsłony) i gry z pierwszej piłki. Pod tymi względami sobotni rywal Mamr wyglądał przy naszych graczach jak profesor (wystarczy obejrzeć skrót z golami). O skuteczności gości – a dokładniej: o ich indolencji strzeleckiej – nie ma sensu się rozpisywać. Warto jednak powtarzać jak mantrę, że piłce nożnej gole można zdobywać strzałami z różnej odległości, niekoniecznie trzeba wejść z piłką do bramki. Październikowy stosunek bramek “Gieksy” woła o pomstę do nieba. Jeden gol zdobyty, trzynaście straconych. Dramat! Aż strach pomyśleć, jaki byłby ten bilans, gdyby nie Karol Murawski, który w Iławie był znowu najjaśniejszym (jedynym jasnym) punktem ekipy znad Niegocina.

W IŁAWIE ZAGRALI: Karol Murawski, Tomasz Bańkowski, Błażej Drężek, Adam Bognacki, Filip Rusiak, Jacek Rutkowski (Krystian Sadocha), Radosław Gulbierz (Michał Świderski), Mateusz Skonieczka (Maciej Pawlukiewicz), Mariusz Rutkowski (Jakub Kozłowski), Paweł Adamiec i Krystian Wiszniewski (Damian Jęksa).

Kolejnym rywalem Mamr będzie beniaminek Polonia Lidzbark Warmiński. Początek meczu 2 listopada (sobota) o godz. 13.30 na stadionie MOSiR w Giżycku.

 

GOLE Z MECZU JEZIORAK – MAMRY

JEZIORAK TV

KONFERENCJA PO MECZU JEZIORAK – MAMRY

JEZIORAK TV