Zwycięstwo na początku …….

Strzelec pierwszej bramki Michał ŚWIDERSKI

W pierwszym sparingowym spotkaniu podczas okresu przygotowawczego, drużyna GKS MAMR wygrała 3-1 z PISĄ Barczewo ( dziewiątą drużyna po rundzie jesiennej forBET IV Ligi WMZPN).

Przez większość spotkania zespół trenera Przemysława Łapińskiego dyktował warunki i częściej operował piłką na połowie przeciwnika. Jednak pomimo niezłej gry  Mamrowców, to Pisa pierwsza zdobyła bramkę ( …po rzucie karnym w 25 min). Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Naszej drużyny jeżeli chodzi  o posiadanie piłki ale nie stworzyliśmy zbyt dużo okazji do strzelenia goli . W drugiej połowie piłkarze Mamr spośród wielu dogodnych sytuacji zdołali wykorzystać trzy i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

GKS MAMRY Giżycko – GKS PISA Barczewo 3-1 (0-1)

Bramki dla MAMR zdobyli:

60 min – ŚWIDERSKI Michał (na zdjęciu)

70 min -RUSIAK Filip

72 min – zawodnik testowany

W meczu sparingowym uczestniczyło 15 zawodników , w tym 3 zawodników drużyny   juniora : Michał WASZCZYN, Adrian KUCHARSKI, Krystian SADOCHA  oraz zawodnik testowany.

Co można powiedzieć o meczu? Zapytaliśmy Trenera Przemysława ŁAPIŃSKIEGO:

Rozegraliśmy pierwszy z serii zaplanowanych gier kontrolnych . Jesteśmy w okresie ciężkiej mozolnej pracy, co  było widać na boisku. Niestety nie dysponujemy na co dzień  pełnowymiarowym boiskiem ze sztuczną murawą,więc ważne są dla nas jednostki , w których możemy łapać “przestrzeń ” . Co prawda wynik był sprawa drugorzędną,  bo wciąż szukamy najefektywniejszego ustawienia ale cieszy to że zawodnicy przez cały czas dążyli do zwycięstwa. Nie mogłem skorzystać ze wszystkich zawodników,  bo zatrzymały ich obowiązki służbowe, ale pozytywem tej sytuacji była możliwość sprawdzenia naszej młodzieży z zespołu  Juniorów. Od poniedziałku kontynuujemy przygotowania bo pracy jeszcze jest bardzo dużo”

Na ostatni tydzień stycznia  trener zaplanował  trzy treningi i jak wcześnie wspominałem w sobotę 01.02.2020r  jedziemy na turniej do Sępopola .