BANER
Mamry Giżycko

ESCOLA piątą drużyną sparingową.

Okres przygotowawczy pierwszej drużyny  MAMR  można  powiedzieć, że jest w pełni bo to już piąty tydzień przygotowań. Ważnym elementem tak długiego okresu przygotowawczego (w naszym przypadku potrwa jeszcze sześć tygodni) oprócz codziennych treningów  są gry kontrolne, właśnie te gry pokazują jak chłopaki reagują na obciążenia  meczowe i przenoszą elementy treningowe na warunki meczowe.  Za nami cztery mecze kontrolne (wszystkie zwycięskie),  dziś piąty sparing z drużyną ESCOLA VARSOVIA Warszawa (drużyna CLJ) a to nie jedyny mecz w tym tygodniu bo jak wspominałem wcześniej czeka nasz jeszcze konfrontacja z rywalem IV Ligi forBET WMZPN (sąsiadem z tabeli rozgrywkowej ) MRAGOVIĄ Mrągowo w sobotę godz. 11.00.

Trener Przemysław ŁAPIŃSKI do dzisiejszego sparingu wystawił następujące jedenastki:

I połowa : Karol MURAWSKI- Michał ŚWIDERSKI, Adrian KUCHARSKI, Rafał DARDA, Tomasz BAŃKOWSKI, Kacper SKROBISZ, zawodnik testowany, Mariusz RUTKOWSKI, Filip RUSIAK, Krystian WISZNIEWSKI, zawodnik testowany.

II połowa: Arkadiusz DZICZEK- Damian JĘKSA,  Adrian KUCHARSKI, Tomasz BAŃKOWSKI, Michał WASZCZYN, Adam BOGNACKI, Paweł ADAMIEC, Mateusz SKONIECZKA, Maciej PAWLUKIEWICZ, Paweł DYMIŃSKI, Filip RUSIAK .

GKS MAMRY – ESCOLA VARSOVIA   2-2 (1-0)

Strzelcy bramek dla MAMR :

27 min. – Krystian WISZNIEWSKI

67 min. – zawodnik testowany

Mamrowcy stracili bramki w ostatnich dwudziestu minutach meczu t.j 72 i 83 min.

Trener Przemysław ŁAPIŃSKI o meczu powiedział: ” Rozegraliśmy bardzo wartościowy sparing. Mecz toczony w bardzo szybkim tempie, fajnie że zagraliśmy z drużyną , która tak jak my chciała grac do przodu. Było sporo sytuacji bramkowych po składnych akcjach ale i popełniliśmy kilka błędów w grze. Mamy jeszcze trochę czasu na wyeliminowanie tych niedociągnięć i na pewno to zrobimy. W sobotę kolejny sprawdzian. Mamy nadzieję że będzie równie wartościowy jak dzisiejszy”.

Zapraszamy teraz kibiców do Mrągowa – sobota godz. 11.00

M.G