BANER
Mamry Giżycko

Zawodnicy Mamr już po pierwszym treningu

Pomimo trwających jeszcze okresu epidemii koronawirusa  duża cześć drużyn klubowych rozpoczyna już przygotowania do nowego sezonu, dotyczy to także Naszego Klubu. Okres przygotowawczy (nazywany też z angielska „pre-season”) w GieKSie , rozpoczynał się zazwyczaj na początku drugiej dekady lipca (po zakończonych sezonu poprzedniego w czerwcu) i trwał przez 5 tygodni do około 10 sierpnia (rozpoczęcie sezonu, pierwszy mecz ligowy rundy jesiennej). Ale w związku z nie rozegraniem rudy wiosennej poprzedniego sezonu okres przygotowawczy rozpoczęliśmy miesiąc wcześnie i będzie trwał prawie 8  tygodni. Drużyna trenera Przemysława ŁAPIŃSKIEGO będzie miała ponad 25 jednostek treningowych i rozegra 5-6 meczy sparingowych oraz prawdopodobnie  jeden mecz Pucharu Polski (szczebel wojewódzki). Okres ten oznacza powrót do ciężkiej pracy i wysiłku fizycznego po długim okresie przerwy. 8 tygodni ciężkich treningów przed rozpoczęciem zmagań ligowych zapewnią zawodnikowi piłki nożnej “ból i łzy”(bez bólu i ciężkiej pracy jednakże nie ma wyników).

Na pierwszym treningu zameldowało się 18 zawodników , kilku z przyczyn służbowych i osobistych nie mogło uczestniczyć na treningowej inauguracji nowego sezonu (ale już wcześniej zadeklarowali swoją chęć gry w Mamrach). Obecna kadra pierwszej drużyny niczym się nie będzie się różnić od tej przedstawionej w wiosennym okresie przygotowawczym. Skład imienny drużyny wraz ze zdjęciem przedstawimy oficjalnie w pełni okresu przygotowawczego czyli w połowie lipca.

Jeszcze w  tym miesiącu rozegrane zostaną dwa mecze kontrolne : 19.06.2020r godz. 15.00 (boisko boczne) z Vęgorią i 26.06.2020r z Śniardwami Orzysz godz. 18.00 (boisko boczne) .

M.G.