BANER
Mamry Giżycko

“Przerwana” seria niepokonanych w sparingach

W dniu 17.06.2020 odbył się pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do sezonu 2020/21 forBET IV ligi WMZPN naszej drużyny . Zawodnicy GKS MAMRY swój pierwszy sparing  zagrali z szóstą drużyna I gr. III – ZNICZ Biała Piska .

GKS MAMRY – MLKS ZNICZ  1-2 (0-0)

Skład :Karol  MURAWSKI ( Arkadiusz DZICZEK 75 min.), Michał ŚWIDERSKI (Jacek RUTKOWSKI  20 min.),Adrian KUCHARSKI (Błażej BŁAŻEJ 46. mn.) , Rafał DARDA, Tomasz BAŃKOWSKI (Damian JĘKSA 70 min.), Mariusz RUTKOWSKI ( Adam BOGNACKI 46 min.), Paweł ADAMIEC ( Kacper SKROBISZ 46 min.), Filip RUSIAK (Mariusz CHOLEWIŃSKI 46 min.), Paweł DRAŻBA, Rafał GULBIERZ, Paweł DYMIŃSKI ( Krystian SADOCHA 46 min.)

Mecz był w miarę wyrównany, ale w końcówce spotkania zawodnicy Znicza przechylili  szalę zwycięstwa na swą korzyść. W 61.minucie  pomocnik Mamrowców Paweł DRAŻBA  , po raz pierwszy pokonał bramkarza Znicza  , a chwilę potem zespół z Białej Piskiej wyrównał . Pod koniec spotkania w 85 min drużna ZNICZ   ustaliła wynik meczu na 1-2 dla gości.

Co o meczu powiedział trener GieKSy Przemysław ŁAPIŃSKI :

“Cieszę się   że udało nam się w końcu zagrać pierwsza gre kontrolna i to z mocnym przeciwnikiem. Wynik jest sprawa drugorzędna, ale naturalnym jest, że nie jestem zadowolony z porażki i myślę że zawodnicy też. Mankamentów w grze jest jeszcze dużo, gra momentami była rwana, było sporo niedokładności. Zachowanie zawodników w poszczególnych fazach gry również jest jeszcze nie takie jak od siebie wymagamy. Widać po zawodnikach trudny przygotowań. Póki co chlopaki walczą o swoją pozycję w drużynie i o pierwsza jedenastkę w pierwszym ligowym meczu. Po czwartkowym treningu czeka nas kolejna gra kontrolna. W piątek podejmiemy vegorie Węgorzewa. Co prawda będzie to przeciwnik z niższej półki, ale mam nadzieję że będzie to równie wartościowa gra co dzisiaj”.

Następny sparing zagramy u siebie, w najbliższy piątek (godz. 15) z Vęgorią . Serdecznie zapraszamy kibiców.

M.G