BANER
Mamry Giżycko

Miały być ŚNIARDWY a był WILCZEK

W dniu 29.06.2020r  drużyna GKS MAMR zagrała kolejny czyli trzeci mecz kontrolny w ramach okresu przygotowawczego. Drużyną sparingową był WILCZEK Wilkowo, drużyna z klasy okręgowej  Naszego województwa. Przez cały czas meczu towarzyszył zawodnikom ulewny deszcz a że piłkarz to twardy człowiek to żadne warunki pogodowe go nie wystraszą.

Zawody skoczyły się zwycięstwem Naszej drużyny.

GKS MAMRY – LUKS WILCZEK Wilkowo 4-0

Bramki: 30 min. M. RUTKOWSKI (stały fragment),37 min. K. SADOCHA, 67 min. M.PAWLUKIEWICZ , 69 min. K. SKROBISZ.

Skład drużyny MAMR : MURAWSKI (MASTYKA – junior), CHOLEWIŃSKI (PAWLUKIEWICZ), DARDA ( DRĘŻEK), KUCHARSKI – junior, RUSIAK, RUTKOWSKI J., RUTKOWSKI M., ADAMIEC (BOGNACKI), SADOCHA – junior ( SKROBISZ – junior), WISZNIEWSKI, SKONIECZKA .

Poniedziałkowy sparing rozegrano w trudnych warunkach atmosferycznych – z nieba obficie sypał deszcz . Choć nie pozwalało to zawodnikom na swobodną grę, to w ocenie sztabu szkoleniowego i obserwatorów było to dobre spotkanie z  przewagą MAMR, którym (mimo czterech trafień) jednak trochę brakowało skuteczności.

Przemysław ŁAPIŃSKI tak ocenił mecz z WILCZKIEM:

Cieszę się, że udało się zagrać, bo obawiałem się że nieustannie padający deszcz pokrzyżuje nam plany. Podobnie jak w poprzednim sparingu byliśmy drużyną dominującą i większość spotkania toczyła się na połowie przeciwnika. Wynik mógł być wyższy, ale szwankowała skuteczność, zwłaszcza w drugiej połowie. Cały czas szukam optymalnej jedenastki, ale jeszcze forma u zawodników jest „chwiejna” i duża część chłopaków przeplata dobry występ, przeciętnym lub słabym. Mecze o stawkę są coraz bliżej i głęboko wierzę, że zawodnicy są świadomi, że jak chcą grać, to muszą najpierw wskoczyć na odpowiedni poziom, a następnie zadbać o to, aby jak najdłużej ten wysoki poziom utrzymać. Jeszcze w tym tygodniu, standardowo przeanalizujemy mecz na video, a  już w piątek w Gołdapi będziemy weryfikować co zrobiliśmy w treningu i ile jesteśmy w stanie z tego przenieść na warunki meczowe. “

Swój następny sparing zawodnicy  MAMR zagrają 03.06.2020r  w Gołdapi z miejscową ROMINTĄ o godz. 18.00.

M.G.