Remis w ostatnim meczu sparingowym

W pełnym słońcu w sobotę MAMRY zremisowały z drużyną z sąsiedniego powiatu – MRĄGOWIĄ Mrągowo 1-1. Był to ostatni mecz kontrolny okresu przygotowawczego do sezonu 2020/21.Wrażenia po sobotnim meczu są pozytywne. Nie chodzi tu o wynik, ponieważ w meczach towarzyskich nie jest to najistotniejsza rzecz. Trzeba wziąć po uwagę przebieg meczu, który układał się różnie .W pierwszej połowie z lekka przewagą Gości co udokumentowali bramką a druga była dla Gospodarzy i też to potwierdzili golem.  Mimo wszystko brakuje jeszcze Naszej drużynie  praktyki meczowej.

GKS MAMRY – MKS MRĄGOWIA 1-1 (0-1)

Bramka: Mateusz SKONIECZKA

Skład: MURAWSKI – ŚWIDERSKI (PAWLUKIEWICZ, SKROBISZ),DRĘŻEK (CHOLEWIŃSKI),DARDA, BAŃKOWSKI (WOJCIECHOWSKI), ADAMIEC (BOGNACKI), RUTKOWSKI M. (DRAŻBA), GULBIERZ, RUSIAK (SKONIECZKA), SADOCHA (WISZNIEWSKI), DYMIŃSKI (RUTKOWSKI J.)

A teraz kilka słów o meczu od trenera MAMR – Przemysława ŁAPIŃSKIEGO:

Rozegraliśmy ostatni sparing przed pierwszą ligową kolejką. Ogólnie był to średni mecz w naszym wykonaniu. Z powodu kontuzji nie mogłem skorzystać ze wszystkich zawodników, na domiar złego w trakcie meczu urazu doznało kolejnych 4 zawodników. Na szczęście są to drobne urazy. Sam mecz potwierdził to czego mogliśmy i możemy się spodziewać. O ile jeszcze w pierwszej połowie goście próbowali grać do przodu, to w drugiej odsłonie dominowaliśmy na boisku. Mimo tego, że praktycznie każdy zawodnik zagrał poniżej swojego optymalnego poziomu to i tak potrafiliśmy przejąć inicjatywę i stworzyć sobie kilka bardzo dogodnych sytuacji, to dobry prognostyk. Niestety w kolejnym już meczu nie potrafimy w pierwszych 10 minutach wykorzystać 100% sytuacji. Powtarzam zawodnikom, ze w naszej sytuacji jest to niezwykle ważne aby „ napocząć” przeciwnika i tym samym „zachęcić go” do bardziej otwartej gry. Na to musimy zwrócić szczególnie uwagę. Warto zaznaczyć, że widać po zawodnikach trudy przygotowań, jednak w perspektywie czasu z pewnością przyniesie to wymierne korzyści. Do pierwszego ligowego meczu zostały 2 tygodnie. W nadchodzących mikrocyklach popracujemy nad mocą i będziemy łapać świeżość, aby już w pierwszym meczu było widać „iskrę” w naszym graniu, bo z pewnością potencjał w zawodnikach pozwala tego wymagać”.

M.G

PS: Obecny weekend  to mecze rundy wstępnej Pucharu Polski, w której to występują drużyny z okręgówek i niższych lig. Mamry za tydzień przystąpią do rozgrywek pucharowych a przeciwnikiem będzie zwycięska drużyna pary MKS Ruciane-Nida – MKS Kłobuk Mikołajki.