W jaskini lwa ciężko się innym gra

GKS MAMRY pokonał w sobotę GKS PISĘ Barczewo w IV  kolejce forBET IV ligi .

Mecz dobrze  rozpoczęli gospodarze,  którzy co chwilę zaskakiwali   obrońców Pisy dojściem do  sytuacji bramkowych ale  w  efekcie po 6 minutach to giżycczanie  przegrywali  0-1.  Jednak Gospodarze szybko się odrobili stratę i po 10 minutach  było już 1-1 po pięknym uderzeniu Mariusza Rutkowskiego . Sytuacja ta utrzymała się do 38 minuty  wówczas Mamrowcy strzelili na 2-1 (bramka samobójcza) .

W pierwszych minutach drugiej połowy utrzymywała się  przewaga wypracowana przez podopiecznych trenera Przemysława ŁAPIŃSKIEGO. W 62 minucie ładnym strzałem za szesnastego metra popisał się Filip Rusiak  wówczas a gospodarze już  zyskali  zdecydowaną przewagę, którą następnie sukcesywnie powiększyli w 74 min dzięki Mateuszowi Skonieczce .

Zawody sędziowali : Marek KAMIŃSKI – sędzia główny , Arkadiusz SZYMANOWSKI – asystent nr 1, Mikołaj MAKARSKI – asystent nr 2 , Artur WIŚNIEWSKI – obserwator

Skład wyjsciowy: Murawski- Kucharski, Darda, Adamiec (Bognacki) , Świderski , Bańkowski, Rutkowski M., Skonieczka (Kulik), Rusiak (Rutkowski J), Drażba (Dymiński), Wiszniewski.

Rezerwa: Bebłowski, Drężek, Rutkowski J., Bognacki, Kulik , Skrobisz, Dymiński.

MAMRY – PISA 4-1

Bramki : Rutkowski, samobójcza, Rusiak, Skonieczka.

Trener Łapiński o meczu:Ogólnie, spotkanie nie rozpoczęło się po naszej myśli. Szybko stracona bramka z pewnością była dla nas czymś „nowym”. Ciesze się, że udało nam się szybko odpowiedzieć i już po kilku minutach doprowadziliśmy do remisu. Przez cały mecz dążyliśmy do zwycięstwa. W pierwszej połowie mimo przewagi w grze nie potrafiliśmy tego przypieczętować zdobyczą bramkową. W drugiej połowie, a zwłaszcza po zdobyciu 3 bramki kontrolowaliśmy przebieg meczu. Mieliśmy jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku jednak zabrakło skuteczności i zimnej krwi. Cieszymy się ze zwycięstwa. Już od poniedziałku przygotowujemy się do kolejnego meczu, bo z pewnością mecz w Ornecie nie będzie łatwym spotkaniem”.