BANER
Mamry Giżycko

DRUGA PORAŻKA W MECZACH KONTROLNYCH.

Piłkarze giżyckich MAMR w szóstym swoim meczu kontrolnym podczas okresu przygotowawczego doznali swojej drugiej porażki. Ulegli 2-4 drużynie MKS Korsze a mecz odbył się w piątek na obiekcie w Mrągowie (na tym boisku dwa tygodnie wcześniej przegraliśmy z Mrągowią). Trudne boisko (bardzo śliskie) nie pomagało naszym zawodnikom, mecz był wyrównanym widowiskiem choć zawodnicy Korsz byli bardziej skuteczniejsi od naszych zawodników trafiając czterokrotnie  do bramki GieKSy. Trener Przemysław Łapiński  sprawdził w sparingu 15 zawodników. Mecz od początku nie układał się po naszej myśli bo już w 5 min. straciliśmy bramkę, 15 min później zawodnik z MKS-u nie wykorzystał rzutu karnego, do wyrównania wyniku doszło w 32 min. a szczęściarzem został Paweł Dymiński. Druga połowa sparingu to wyrówna gra  obu drużyn i dużo przypadku. Ostatnie 10 min meczu to worek bramek bo aż cztery ale z tego trzy zdobywają zawodnicy z Korsz.

GKS MAMRY – MKS KORSZE 2-4 (1-1)

Bramki : Dymiński 32 min., Gulbierz 82 min.

Skład : Bebłowski – Bańkowski, Kucharski, Drężek (46 min. Darda), Świderski, Rusiak, Adamiec ( 70 min. Gulbierz), Drażba (46 min. Wiszniewski), Rutkowski, Gulbierz (46 min. Raiński), Dymiński ( 46 min. Sadocha)

Okres przygotowawczy jest po to aby poprzez słabsze mecze wyeliminować niedociągnięcia i błędy aby właściwie przygotować drużynę do zasadniczego sezonu. Porażka może zdołować ale zdobywa się doświadczenie , które nas wzmacnia.

Następny mecz w ramach zimowego okresu przedstartowego  do sezonu  to z MKS-em  Dobre Miasto  w Bartoszycach 27.02.2021r.

M.G.