BANER
Mamry Giżycko

Lider kontra lider

W przedostatnim meczu kontrolnym w kończącym się okresie przygotowawczym MAMRY pokonały lidera okręgówki gr. 1 DKS Dobre Miasto 4-2 a mecz odbył się w Bartoszycach na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Pierwsza połowa rozpoczęła się  od mocnego uderzenia zawodników z nad Niegocina bo już w 5 min. Radosław Gulbierz wykorzystał podanie Mateusza  Skonieczki i zdobył bramkę. Jednak gra obu drużyn nie zachwycała, była wyrównana ale  jak z jednej i drugiej strony  szarpana i nerwowa. W 15 min bramkarza GieKSy sprawdził zawodnik DKS- u uderzając piłkę w kierunku  bramki, którą instynktownie broni Karol Murawski ale wprost pod nogi napastnika przeciwników i było 1-1. W 25 minucie przyszło kolejne zaskoczenie gdy padł gol na 2-1 dla drużyny z Dobrego Miasta (prawdopodobnie ze spalonego ale VAR-u nie było). Nerwowość naszych zawodników sięgnęła zenitu. Giżyczanie  jeszcze w tej części meczu mieli kilka okazji do zdobycia bramki ale po 45 min wynik był 2-1 dla lidera z okręgówki.

W przerwie trener MAMR  przeprowadził kilka zmian. W drugiej połowie już GieKSa  dominował na boisku i udokumentowała swoją przewagę dwoma  golami – Drażby z około 20 m i Skonieczki. Zespół pokazał charakter, zmieniliśmy  grę na mniej nerwowa i zwrócenie uwagi na dokładność podań .

GKS MAMRY – DKS DOBRE MIASTO 4-2 (1-2)

Bramki: Skonieczka – 2 a po jednej Gulbierz i Drażba

Skład: Murawski (46 min. Bebłowski) – Kucharski (46 min. Darda), Drężek, Bańkowski, Świderski (46 min. Raiński), Gulbierz ( 50 min. Mazurowski), Skonieczka , Adamiec, Drażba (60 min. Wiszniewski), Rutkowski (65 min. Drażba), Dymiński ( 60 min. Sadocha).

Nieobecni : Mroczkowski , Rusiak , Kulik.

Za tydzień zagramy ostatni mecz kontrolny a przeciwnikiem drużyna z IV ligi podlaskiej – WISSA Szczuczyn. Mecz na obiekcie OSiR Ełk w sobotę godz. 10.00.

M.G.