BANER
Mamry Giżycko

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU GKS MAMRY

 

W związku z pojawiającymi się informacjami  w przestrzeni publicznej na temat Giżyckiego Klubu Sportowego Mamry, Zarząd Klubu jest zmuszony odnieść się do treści godzących w wizerunek klubu.

GKS Mamry jest klubem piłkarskim, który ciągle się rozwija, a naszym celem jest rozwój piłki nożnej w naszym mieście i godne reprezentowanie Giżycka na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jesteśmy mocno zaniepokojeni, podejmowanymi już wielokrotnie, próbami Pana Mirosława Lubas mającymi na celu skłócić środowisko piłkarskie w naszym mieście. Wielokrotnie otrzymujemy sygnały, że notoryczne wpisy w social mediach Pana Lubas, podważają jakość funkcjonowania klubu oraz kompetencje naszej kadry trenerskiej. Wyrażana opinia Pana Lubas, który twierdzi, że grupy młodzieżowe naszego klubu są fikcją, czy też sugerowanie, że współpraca z Szkółką Piłkarską GOL i jej kadrą trenerską to „układ zamknięty”, w naszym odczuciu jest dalece niestosowne i wykracza poza jakiekolwiek ramy przyzwoitości.

Naszym zdaniem, zbędne jest prowadzenie jałowych i bezproduktywnych dyskusji w social mediach i tłumaczenie, dlaczego kadra trenerska w poszczególnych zespołach (rocznikach) musi być okresowo rotowana i co to ma na celu. Uważamy, że każdy Trener, odpowiadający za szkolenie musi to wiedzieć. Jesteśmy również dalecy od tłumaczenia, czy nasze grupy młodzieżowe są fikcją, gdyż liczba powołań naszych zawodników do kadr wojewódzkich, reprezentacji kraju, czy też najlepszych akademii, mówi samo za siebie.

Pomimo, tych absurdalnych opinii Pana Mirosława Lubas, który na co dzień jest pracownikiem Akademii Mazuria Giżycko, wierzymy, że nasza kolejna próba podjęcia partnerskiej współpracy z  Mazurią nie zostanie ponownie odrzucona, a Pan Lubas przestanie dzielić środowisko piłkarskie w naszym Giżycku.

Zarząd GKS MAMRY Giżycko

M.G.