BANER
Mamry Giżycko

MAMRY W ĆWIERĆFINALE WPP

Drużyna znad Niegocina w IV rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski pokonała drużynę ŚNIARDWY Orzysz i tym samym awansowała do dalszej rundy. Mecz ułożył się znakomicie dla naszej drużyny bo po ośmiu minutach wygrywaliśmy 2-0 a obydwie bramki zdobył Paweł Dymiński. Jeszcze w 27 min nasz młodzieżowiec Krystian Sadocha zalicza trafienie na 3-0 i takim wynikiem schodzimy na przerwę meczową.  W przerwie trener Przemysław Łapiński dokonuje trzech zmian, za Damiana Mazurowskiego, Pawła Drażby i Michała Świderskiego wchodzą : Filip Rusiak, Mateusz Skonieczka i Krystian Wiszniewski a  nasza drużyna tak jak w pierwszej połowie dalej przeważa a zawodnicy stwarzają sytuacje bramkowe ale zawodzi skuteczność. Dopiero w 58 min pięknym uderzeniem ze stałego fragmentu  popisuje się Błażej Drężek i zdobywa bramkę na 4-0. Mimo dużej przewagi naszej drużyny w grze  na boisku to Mamry było jeszcze stać  na zdobycie tylko jednej bramki a strzelcem został Krystian Wiszniewski. W ćwierćfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski wezmą  udział oprócz MAMR
3 zespoły jako  zwycięzcy par IV rundy czyli : OSSA Biskupiec Pomorski, OLIMPA Olsztynek i MRĄGOWIA Mrągowo a także cztery drużyny III ligi – wszystkie według stanu na sezon 2020/21 czyli : GKS Wikielec, ZNICZ Biała Piska, CONCORDIA Elbląg i HURAGAN Morąg.
Wskazane przez Prezesa WMZPN osoby wyłonią zestawy par spośród zespołów uczestniczących w tej fazie rozgrywek w drodze losowania bez rozstawienia a losowane będzie z tego samego koszyka bez względu na położenie geograficzne i klasę rozgrywkową.
W ćwierćfinale rozegrany  jeden mecz a do półfinału awansują zwycięzcy meczów ćwierćfinałowych. Mecze ćwierćfinałowe są zaplanowane na 21 kwietnia.

ŚNIARDWY Orzysz – MAMRY Giżycko 0-5

MAMRY: Bebłowski – Darda, Drężek , Kucharski, Swiderski (46 min Skonieczka), Adamiec , Drażba (46 min Wiszniewski), Mroczkowski, Mazurowski (46 min Rusiak), Sadocha (65 min Kulik), Dymiński (80 min Raiński)

M.G.

fot. Marek Grochowski