OBY TAK W LIDZE!

Pierwszy i zarazem ostatni mecz kontrolny przed startującymi za tydzień rozgrywkami o mistrzostwo klasy B rozegrali w niedzielę piłkarze Mamr II. Debiut “rezerwistów” był niezwykle udany – podopieczni Karola Murawskiego (na zdjęciu) rozgromili bowiem Mini Soccer Academy Mrągowo 8:0.

Niedzielny sparingpartner Mamr II to jeden z siedmiu rywali, z którymi nasze rezerwy już niedługo (19 września) będą walczyć o B-klasowe punkty. Spotkanie było jednostronnym widowiskiem. Minęło zaledwie 10 minut, a Mamry prowadziły już 4:0 po dwóch golach Patryka Żaka oraz trafieniach Dawida Tyszki i Michała Waszczyna. Ten ostatni w 37. minucie ustalił wynik pierwszej połowy na 5:0. Bohaterem drugiej odsłony był Mateusz Gałązka, który między 55. a 85. minutą skompletował klasycznego hat-tricka.

– Ogólnie sparing na duży plus, widać było duże zaangażowanie i chęć gry w piłkę – ocenia Karol Murawski, dla którego był to “chrzest bojowy” w roli trenera. – Rywal za bardzo nam nie zagroził, praktycznie bez stuprocentowej sytuacji. Przy odrobinie szczęścia można było pokusić się o większą zdobycz bramkową.

Mamry II zagrały dziś w składzie: Rafał Kurcewicz (Patryk Kuźma), Kornel Typa (Damian Urban), Krzysztof Ostrowski, Błażej Drężek (Kacper Szybiak), Konrad Wawrocki, Kacper Malczewski, Michał Waszczyn, Mateusz Gałązka Dawid Tyszko, Patryk Żak (Patryk Bójko), Jan Dobko (Mateusz Nosek).

29 sierpnia rezerwy Mamr rozegrają historyczny, pierwszy mecz o ligowe punkty. Powalczą o nie w Kozłowie z tamtejszym Startem, który został zgłoszony do rozgrywek ligowych po czteroletniej przerwie.