JESTEŚMY LIDEREM!

Wow! – można powiedzieć po inauguracji klasy B w wykonaniu rezerw Mamr Giżycko. W niedzielne popołudnie debiutujący w zmaganiach o ligowe punkty podopieczni Karola Murawskiego zdeklasowali w Kozłowie miejscowy Start, wygrywając 20:0! Nasz zespół został, oczywiście, pierwszym liderem.

W rolach głównych w niedzielnym meczu wystąpili gracze ograni już na wyższym szczeblu. I tak worek z bramkami już w 7. minucie rozwiązał Mariusz Rutkowski, a zawiązał Krystian Wiszniewski w ostatnich sekundach. Mimo dużej przewagi Mamr w polu jednobramkowe prowadzenie utrzymywało się przez prawie pół godziny (do 35. minuty). Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 6:0 dla “GieKSy”, w drugiej odsłonie dominacja przyjezdnych była jeszcze wyraźniejsza i pogrom w Kozłowie stał się faktem. Na listę strzelców w niedzielę wpisali się: Krystian Wiszniewski (7), Mariusz Rutkowski (4), Jan Dobko (3), Michał Waszczyn (2), Patryk Żak (2), Kacper Malczewski i Dawid Tyszko.

– Ogólnie mecz pod całkowitą naszą kontrolą od samego początku, przeciwnicy zebrali się na 10 min przed rozpoczęciem spotkania, ale to nie są nasze problemy – mówi trener Karol Murawski. – My chcieliśmy zagrać dobry mecz i uniknąć jakichkolwiek urazów, bo boisko w Kozłowie nie należało do najlepszych. Plany zrealizowaliśmy w pełni. Dziękuję chłopakom za to, że podeszli do tego starcia poważnie, mimo że okoliczności, w jakich graliśmy, były dalekie od ideału. Od jutra zapominamy o meczu ze Startem, przygotowujemy się do kolejnego pojedynku, tym razem na własnym boisku.

W meczu ze Startem wystąpili: Rafał Kurcewicz (Patryk Kuźma), Tomasz Marzec (Damian Urban), Kornel Typa, Kacper Szybiak, Konrad Wawrocki, Kacper Malczewski, Patryk Żak (Patryk Bójko), Mariusz Rutkowski (Dawid Tyszko), Krystian Wiszniewski, Michał Waszczyn, Jan Dobko (Mateusz Nosek).

W niedzielę (5 września) nasi “rezerwiści” po raz pierwszy w oficjalnym meczu zaprezentują się na własnym terenie. Już dziś zapraszamy Państwa na godz. 16.30 na mecz z Salętem Boże, który na inaugurację uległ w Rynie tamtejszej Pogoni 1:6. Wszystkie wyniki 1. kolejki i tabelę klasy B znajdą Państwo TUTAJ.