ZIMNY PRYSZNIC

Nie było dziś trzeciego z rzędu zwycięstwa rezerw Mamr w klasie B. Z Węgorzewa podopieczni Karola Murawskiego wrócili “na tarczy” po przegranej z zapleczem tamtejszej Vęgorii aż 3:8. Po tej bolesnej porażce nasi “rezerwiści” zaliczyli zjazd z pierwszej na trzecią pozycję w tabeli, przekazując dzisiejszemu triumfatorowi “żółtą koszulkę lidera”.

Po dwóch efektownych wygranych (20:0 ze Startem Kozłowo i 7:0 z Salętem Boże) giżyccy kibice liczyli na przedłużenie zwycięskiej passy. Niestety, komplet punktów pozostał nad Wegorapą. Spotkanie zaczęło się fatalnie dla gości, przeciwko którym już w 2. minucie arbiter podyktował rzut karny – na szczęście przestrzelony przez gracza Vęgorii. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Przed przerwą bramkarz Mamr II Rafał Kurcewicz wyciągał piłkę z siatki aż pięciokrotnie, przyjezdni odpowiedzieli zaś tylko jednym trafieniem. Drugą odsłonę gospodarze wygrali 3:2, a cały mecz 8:3. Gole dla pokonanych zdobyli: Łukasz Wilgocki, Michał Waszczyn i Kornel Typa.

– . Byliśmy za mało agresywni w odbiorze piłki, rywale byli bardziej zdeterminowani – ocenia trener Mamr II Karol Murawski. – Nawet w przerwie, przegrywając 1:5, cały czas wierzyliśmy, że możemy odwrócić losy meczu. Niestety, nie udało się. Mamy w kadrze dużo młodych chłopaków, dla których to pierwszy sezon w piłce seniorskiej, oni ciągle się uczą i mam nadzieję, że wyciągną odpowiednie wnioski z tego meczu. Ja wierzę w swój zespół. Niestety, musimy przełknąć tę gorzką pigułkę i odpowiednio przygotować się do kolejnego meczu za tydzień na swoim boisku. Nie możemy sobie pozwolić na kolejną stratę punktów.

A rywalem Mamr II w czwartej kolejce będzie Mini Soccer Academy Mrągowo, czyli drużyna, którą w sparingu przed sezonem “GieKSa” rozgromiła 8:0. Liga to jednak nie sparing i na powtórkę z wyniku meczu kontrolnego lepiej się nie nastawiać. Po trzech kolejkach ekipa z Mrągowa jest wiceliderem tabeli z dorobkiem identycznym jak nasz zespół, czyli z 6 punktami.

W niedzielnym starciu z Vęgorią II barwy Mamr II reprezentowali: Rafał Kurcewicz, Michał Waszczyn, Konrad Wawrocki (Tomasz Marzec), Janusz Dargiewicz (Jan Dobko), Kornel Typa, Łukasz Wilgocki, Kacper Szybiak, Kacper Malczewski (Mateusz Nosek), Patryk Żak (Dawid Tyszko), Hubert Wojciechowski, Damian Urban (Krzysztof Ostrowski).