BANER
Mamry Giżycko

REZERWY NA SZÓSTKĘ

B-klasowe rezerwy Mamr mają jedną zasadę. Jak już wygrywają mecz, to tylko do zera. Nie inaczej było dziś na stadionie w Giżycku, gdzie podopieczni Karola Murawskiego odprawili dotyczczasowego wicelidera z Mrągowa z bagażem sześciu goli. 

Po przykrej niespodziance przed tygodniem (3:8 z Vęgorią II Węgorzewo) kibice Mamr zastanawiali się, czy “rezerwiści” przetrawili już niepowodzenie i czy zdołają zainkasować komplet punktów w starciu z Mini Soccer Academy Mrągowo. Obawy o formę naszych piłkarzy okazały się niepotrzebne, albowiem giżycczanie gładko rozprawili się z rywalem, aplikując mu po trzy gole w każdej połowie. Po dwa trafienia zaliczyli dziś: Michał Waszczyn i Jan Dobko, na liście strzelców znalazły się także nazwiska Łukasza Wilgockiego i Mateusza Gałązki.

– Nasza wygrana jest w pełni zasłużona – ocenia trener Mamr II Karol Murawski. – Od początku kontrolowaliśmy mecz. Strzeliliśmy 6 bramek, a przy odrobinie dokładności mogliśmy strzelić ich zdecydowanie więcej. Chciałbym wyróżnić cały zespół, gdyż zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Cieszy to, że po raz kolejny zagraliśmy na zero z tyłu. Kolejny plus jest taki, że próbujemy budować akcję od tyłu, nie boimy się grać od własnej bramki. Cały czas powtarzam chłopakom, aby to konsekwentnie robili.

W zwycięskim zespole zagrali: Rafał Kurcewicz, Kornel Typa, Hubert Wojciechowski, Kacper Szybiak, Konrad Wawrocki (Tomasz Marzec), Kacper Malczewski, Łukasz Wilgocki, Janusz Dargiewicz (Dawid Tyszko), Mateusz Gałązka, Michał Waszczyn i Jan Dobko.

Rezerwy “GieKSy” awansowały na 2. miejsce w tabeli (9 pkt). Po czterech kolejkach nasz zespół traci tylko 1 “oczko” do Vęgorii II, która dziś zremisowała z ekipą Juksty Muntowo (czyli najbliższym rywalem zespołu trenera Murawskiego). Trzecie miejsce – z dorobkiem identycznym jak Mamry – zajmuje Pogoń Ryn.

 

kliknij w link:

WYNIKI I TABELA KLASY B