BANER
Mamry Giżycko

CZEKAMY NA LIDERA

Najwięcej zwycięstw, najwięcej punktów, najwięcej strzelonych bramek, najmniej przegranych meczów – lista “naj” Legionovii Legionowo, bo o niej mowa, jest długa. W najbliższą sobotę najlepszy (na razie) zespół grupy I trzeciej ligi pojawi się na stadionie w Giżycku.

W poprzednim sezonie legionowianie uplasowali się na 3. pozycji, a rok wcześniej zakończyli zmagania na 17. miejscu, ale w… drugiej lidze (notabene w ostatnim dziesięcioleciu sobotni rywal “GieKSy”  aż sześć sezonów spędził w gronie drugoligowców). W dziewięciu spotkaniach w bieżących rozgrywkach Legionovia wywalczyła 20 punktów, odnosząc 6 zwycięstw, notując 2 remisy i tylko raz przegrywając (w 3. kolejce u siebie z Ursusem Warszawa 2:3). W ostatniej kolejce lider ograł ówczesnego wicelidera Pilicę Białobrzegi 3:1. Z analizy dotychczasowych potyczek ekipy z Legionowa wynika, iż zdecydowanie lepiej czuje się ona na własnym boisku, gdzie oprócz wspomnianej wpadki z “Traktorkami” wygrała pięć pozostałych spotkań (bramki: 13:6). W pojedynkach wyjazdowych lider jest niezwyciężony, choć jedna wygrana i dwa remisy oraz stosunkowo skromny bilans bramkowy 7:6 z pewnością na kolana nie rzucają. Najlepszymi strzelcami najbliższego przeciwnika Mamr są Michał Bajdur (5 goli) i Dariusz Zjawiński (4 trafienia).

Statystyki naszej “GieKSy” nie są – rzecz jasna – tak dobre jak Legionovii, ale ostatnie wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych Przemysława Łapińskiego w Wikielcu sprawiło, że znowu z optymizmem patrzymy w przyszłość. “W Giżycku niejedna drużyna zgubi punkty” – te słowa słyszeliśmy już od trenerów dwóch trzecioligowych teamów goszczących nad Niegocinem w tym sezonie. Nie mamy nic przeciwko temu, by w sobotę ta przepowiednia zaczęła się spełniać, choć – oczywiście – niezmiennie twardo stąpamy po ziemi i wiemy, kto zawsze jest faworytem w starciach lidera z outsiderem. Niemniej tanio skóry sprzedać “GieKSa”nie zamierza.

Pierwszy gwizdek 25 września o godz. 16.00. Prezes Mamr Janusz Sygnowski poinformował, że transmisję meczu Mamry – Legionovia będzie można obejrzeć w internecie.