MAMY TRZY PUNKTY I AWANS O TRZY “OCZKA”!

Tydzień temu 89. minuta okazała się feralna dla Mamr – “GieKSa” straciła bowiem jedynego gola w przegranym meczu z liderującą Legionovią. Dziś futbol oddał giżycczanom to, co zabrał w tamtym starciu. Ze Szczuczyna podopieczni Przemysława Łapińskiego wrócili z trzema bezcennymi punktami po zwycięstwie nad Wissą 2:1. Decydującą bramkę ekipa znad Niegocina zdobyła w… 89. minucie.

Mamry – przed meczem zamykające trzecioligową tabelę – rozpoczęły spotkanie z górnego “C”. Już w 5. minucie Szymon Łapiński popisał się kapitalną asystą, ze środkowej strefy boiska posyłając precyzyjne podanie do wbiegającego w “szesnastkę” gospodarzy Mariusza Bucia. Ten sprytnie ograł jednego ze szczuczyńskich defensorów i czubkiem buta z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Początek wręcz wymarzony. Niestety, dalej już tak różowo nie było. Wissa szybko podniosła się po ciosie i przejęła inicjatywę, a na efekty lepszej gry miejscowych kibice czekali niewiele ponad kwadrans. W 23. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nabiegający Emil Łupiński silnym strzałem głową doprowadził do wyrównania. Remis utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie lepsze wrażenie sprawiali piłkarze ze Szczuczyna, którzy kilkakrotnie zagrozili bramce Macieja Woźniaka. Decydujący cios zadali jednak giżycczanie, a konkretnie wprowadzony po przerwie Paweł Adamiec. Na minutę przed upływem regulaminowego czasu gry popularny “Bazyl” po dwóch nieudanych próbach wreszcie fantastycznie przymierzył z ponad 20 metrów. Piłka po drodze do siatki odbiła się jeszcze od słupka, co jedynie podniosło “notę za wrażenie artystyczne” i tak pięknego trafienia. Tak strzela były reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw świata!!! Chwilę później mecz mógł zamknąć Łukasz Broź, ale jego uderzenie golkiper rywali zdołał sparować na rzut rożny.

WISSĘ POKONALI: Maciej Woźniak, Wojciech Kuriata, Łukasz Broź, Adrian Kucharski, Bartosz Kulik, Mariusz Rutkowski (Błażej Drężek), Mariusz Bucio (Paweł Adamiec), Paweł Drażba, Arkadiusz Mroczkowski, Szymon Łapiński (Krystian Sadocha), Krystian Wiszniewski.

Cenna wygrana w Szczuczynie to trzecie wyjazdowe zwycięstwo Mamr i trzecie w stosunku 2:1. Dzięki trzem punktom “GieKsa” awansowała z 19. na 16. miejsce w tabeli (mamy 10 pkt). Kolejnym rywalem podopiecznych Przemysława Łapińskiego będzie Unia Skierniewice, plasująca się na 4. miejscu (19 pkt). Na stadion MOSiR zapraszamy 9 października o godz. 14.00.