BANER
Mamry Giżycko

CZWARTA WYGRANA REZERW

Są takie mecze, które po prostu trzeba wygrać, nie patrząc na styl, w jakim zwycięstwo zostało odniesione. Taki spotkaniem było niedzielne B-klasowe starcie Mamr II Giżycko z Szansą Reszel. Osłabieni brakiem kilku zawodników giżycczanie nie zachwycili, ale pewnie sięgnęli po kolejne trzy punkty (po raz czwarty w sześciu meczach) i awansowali na fotel wicelidera.

Trzeba przyznać, że trener Mamr II Karol Murawski nie ma łatwego życia w pierwszym sezonie swojej pracy szkoleniowej. Urazy, wyjazdy służbowe i wyjazdy na studia uniemożliwiły mu dziś skorzystanie z co najmniej siedmiu zawodników. Do meczu z Szansą gotowych było zaledwie 12 graczy rezerw “GieKSy”, w tym dwóch bramkarzy. Do przerwy nieliczni kibice, którzy zdecydowali się spędzić niedzielne popołudnie na stadionie w Giżycku, obejrzeli dwa gole – po jednym dla każdej drużyny. W drugiej połowie giżycczanie jeszcze trzykrotnie znaleźli receptę na pokonanie golkipera z Reszla i ostatecznie wygrali 4:1. Bramki zdobyli dziś: Hubert Wojciechowski, Łukasz Wilgocki, Krystian Sadocha i… rezerwowy bramkarz Patryk Kuźma.

– Mimo braku kilku podstawowych zawodników byliśmy zespołem lepszym i zdobyliśmy ważne 3 punkty – mówi Karol Murawski, trener rezerw Mamr. – Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale takie potyczki też trzeba wygrywać. Budujące jest to, że mimo tego, iż pierwsi straciliśmy bramkę, dążyliśmy do zwycięstwa i to nam się udało. Mam nadzieję, że do następnego meczu nasza sytuacja kadrowa się poprawi, bo przed nami bardzo ciężki mecz w Rynie, do którego musimy się dobrze przygotować.

Mecz z Szansą Reszel wygrali: Rafał Kurcewicz, Kacper Szybiak, Hubert Wojciechowski, Kornel Typa Kornel, Damian Urban, Patryk Bójko (Patryk  Kuźma), Janusz Dargiewicz, Mateusz Gałązka, Łukasz Wilgocki, Mateusz Nosek, Krystian Sadocha.

Niedzielne zwycięstwo pozwoliło giżycczanom awansować na 2. miejsce w tabeli (lider Vęgoria II Węgorzewo ma tyle samo punktów co “GieKSa”). 10 października podopieczni trenera Murawskiego zakończą pierwszą rundę rozgrywek wyjazdowym meczem z Pogonią Ryn. Rynianie stracili w niedzielę pozycję lidera (przegrywając na wyjeździe 2:3 z Jukstami Muntowo) i przed starciem z Mamrami II zajmują 4. miejsce z dorobkiem tylko o 1 punkt skromniejszym od ekipy znad Niegocina.

WYNIKI I TABELA KLASY B