BANER
Mamry Giżycko

DRUGA PORAŻKA NA WYJEŹDZIE

          Mamry uległy Ursusowi Warszawa 1:2 w wyjazdowym meczu 17. kolejki III ligi grupy pierwszej. Nasza drużyna bardzo dobrze spisuje się na obcym terenie ale niestety wczoraj to zawodnicy z Warszawy byli lepsi o jedną bramkę.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla warszawian – już w ósmej minucie Paweł Adamiec fauluje w naszym polu karnym zawodnika Ursusa a sędzia dyktuje rzut karny, którego na bramkę zamienia Patryk Kamiński . Podopieczni Przemysława Łapińskiego pierwsi stracili bramkę, lecz  cztery minuty  później już był remis po samobójczej bramce gospodarzy. Gospodarze po stracie bramki poszli szybko za ciosem i w 24 min zaliczyli dwa razy poprzeczkę oraz przeprowadzili kilka groźnych akcji  i już wydawało się, że korzystny rezultat dla Mamr utrzyma się do przerwy, to w 42 min tracimy drugą bramkę. W przerwie trener Przemysław Łapiński dokonuje od razu trzech zmian, za Błażeja Drężka (zmiana wymuszoną kontuzją) wchodzi Adrian Kucharski, za Rafała Raińkiego – Mariusz Bucio a za Pawła Adamca – Mariusz Rutkowski. Dokonane zmiany nie wniosły oczekiwanych efektów bramkowych bo w drugiej odsłonie meczu nie doczekaliśmy się już zmiany wyniku z pierwszej połowy (mimo naszej przewagi w grze) . W drugiej połowie można odnotować dwa ładne strzały w 51 i 73 min.  ze stałych fragmentów Szymona Łapińskiego ale na wysokości zadania stawał zawsze bramkarz gospodarzy oraz piękną akcję naszych zawodników w 67 min. kiedy to sam na sam z golkiperem  Ursusa wyszedł Michał Świderski ale i jemu  nie udało się umieścić skutecznie piłki w siatce. Niestety graliśmy dobrze tylko fragmentami i nie byliśmy w stanie skorzystać z „prezentów” danych od gospodarzy.

KS URSUS – GKS MAMRY 2-1 (2-1)

MAMRY: WOŹNIAK Maciej- RAIŃSKI Rafał (46 min. BUCIO Mariusz),  BROŹ Łukasz, DRĘŻEK Błażej (46 min. KUCHARSKI Adrian), ŚWIDERSKI Michał, KURIATA Wojciech, MROCZKOWSKI Arkadiusz, DRAŻBA Paweł, ŁAPIŃSKI Szymon (79 min ŻAK Patryk), ADAMIEC Paweł (46 min. RUTKOWSKI Mariusz), WISZNIEWSKI Krystian (68 min. SADOCHA Krystian)

Za tydzień gramy u siebie arcyważne spotkanie z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Mecz na obiekcie MOSiR-u godzina 13.00.

M.G

Fot. Marek Grochowski