BANER
Mamry Giżycko

GRAMY O PIERWSZE PUNKTY U SIEBIE

       Ostatni mecz w rundzie jesiennej przed własną publicznością rozegrają w sobotę o 13:00 piłkarze Mamr, którzy w ramach 18 kolejki grupy 1 III ligi zmierzą się z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Mecz sobotni zapowiada się bardzo ciekawie, zagrają sąsiadujące w tabeli dwie drużyny. Drużyna gości jeszcze nie wygrała na wyjeździe a co ciekawsze to Mamry nie wygrały u siebie. Trener Przemysław Łapiński jest  zmuszony dokonać kilku zmian w składzie. Na pewno trzeba będzie zastąpić podstawowego zawodnika ze środka  – Arkadiusza Mroczkowskiego, w związku z tym, że  w Warszawie obejrzał czwartą żółtą kartkę i w sobotę będzie pauzował oraz Michała Świderskiego, który nie może wystąpić w sobotnim spotkaniu z przyczyn służbowych.  

Bez względu na to, w jakim składzie to Mamry i tak celują w zwycięstwo i chcą godnie pożegnać się ze swoimi kibicami. Mamy ostatni mecz u siebie, więc byłoby fajnie pokazać się z dobrej strony. W tej lidze nie ma jednak łatwych rywali, dlatego mimo wszystko kluczowe będą dla nas trzy „oczka”.              

    A co wiemy o gościach? TS „Sokół „ Aleksandrów Łódzki klub piłkarski z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim, założony w 1998 roku, następca Włókniarza. Do końca sierpnia 2008 r. klub występował pod nazwą sponsora – Sokół Syguła Aleksandrów Łódzki.

W sezonach 2008/2009 oraz 2009/2010 Sokół grał na szczeblu II ligi wschodniej a od sezonu 2020/2021 Sokół występuje w  III lidze. Aktualnie zajmuje osiemnaste miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów (1 zwycięstwo, 8 remisów i 7 porażek). Drużyna z ziemi łódzkiej na wyjazdach  pięć razy zremisowała i 3 razy przegrała.

M.G.