BANER
Mamry Giżycko

Boląca gościnność Mamr

fot. Marek Grochowski

Nasza drużyna nie może ”odczarować” boiska przy ul. Moniuszki, w ostatnim meczu rundy jesiennej jako gospodarze przegraliśmy 1-2 z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

W porównaniu do poprzedniego meczu (także przegranym wynikiem 1-2), trener Przemysław dokonał czterech  korekt  w składzie  podstawowej 11-stki. W meczu z Sokołem nie zobaczyliśmy Arkadiusza Mroczkowskiego , który pauzował za żółte kartki oraz Michała Świderskiego nieobecnego z przyczyn służbowych. Do wyjściowego składu (ale na ławce rezerwowej) nie „załapali się” Paweł Drażba i Paweł Adamiec. Od pierwszego gwizdka za wspomnianych  zawodników zobaczyliśmy : Mariusza Bucio, Krystiana Sadochę , Adriana Kucharskiego (wszyscy trzej to młodzieżowcy)  oraz Mariusza Rutkowskiego. Spotkanie nie zapowiadało  porażki, bo w 14. min jako pierwsi strzelamy bramkę a strzelcem został  Rafał Raiński i wszyscy już myśleliśmy że będziemy kontrolować mecz ale niestety po trzynastu minutach goście wyrównali wynik. Po straconej bramce próbowaliśmy szybko odpowiedzieć, jednak nad naszą drużyną zawisło fatum, nie mogliśmy wstrzelić się w światło bramki Sokoła ale za to goście w siedem min. po zdobyciu swojej pierwszej bramki zdobywają drugą. Mimo dużych chęci już do końca pierwszej połowy nie byliśmy w stanie wyrównać stan meczu.

Po przerwie goście kontrolowali przebieg spotkania a nasi zawodnicy nie potrafili zdobyć tej upragnionej bramki, choć dwa razy bardzo ładnym uderzeniem popisał się Szymon Łapiński lecz na wysokości zadania stanął bramkarz Sokoła a w 84 min strzelec pierwszej bramki – Rafał Rainski nie wykorzystuje tak zwanej „setki”. Kto wie jaki przebieg spotkania miałby mecz, gdyby choć połowę swoich szans wykorzystali zawodnicy” GieKSy”. Pozostaje teraz tylko gdybanie.

W tym roku przed Mamrowcami postały tylko trzy mecze wyjazdowe: KS Kutno, Lechia Tomaszów Mazowiecki i przełożony mecz z Jagiellonią Białystok. Lepiej nam idzie na wyjazdach, dlatego na boiskach naszych przeciwników będziemy szukać punktów i awansu w tabeli.

GKS MAMRY – TS SOKÓŁ  1-2 (1-2)

Bramka: Rafał Raiński

MAMRY: Woźniak Maciej- Broź Łukasz (C), Kucharski Adrian, Błażej Drężek, Kurata Wojciech, Raiński Rafał, Łapiński Szymon, Bucio Mariusz, Sadocha Krystian, Wiszniewski Krystian (Żak Patryk), Rutkowski Mariusz.

M.G.