BANER
Mamry Giżycko

OSTATNIA KOLEJKA RUNDY JESIENNEJ ALE NIE OSTATNI MECZ MAMR

W zbliżającą się sobotę o godzinie 12.00, Mamry zagrają XIX kolejkę z drużyną z Kutna, w której wcześniej grał nasz kapitan Łukasz Broź oraz jego brat  Mateusz.

      Nasza drużyna od dwóch miesięcy boryka się z problemami  kadrowymi. Od początku rozgrywek nie może zadebiutować Mateusz Skonieczka (najlepszy strzelec naszego zespołu poprzedniego sezonu), który w sierpniu miał zabieg rekonstrukcji więzadeł. Sądzimy, że powoli będzie wracał do pierwszej drużyny od zimowego okresu przygotowawczego.  Na razie nie zobaczymy w składzie jeszcze Pawła Dymińskiego, który dalej narzeka na uraz stopy. Coraz rzadziej będziemy mogli oglądać na boisku naszego jednego z najbardziej utalentowanych młodzieżowców –  Bartka Kulika, który wyjechał na studia do Gdańska a na uraz kolan jeszcze narzeka Paweł Drażba. Inny problemy trenera (i chyba najważniejszy) to napiętą sytuacją na granicy z Białorusią a w związku, że pierwsza  drużyna Mamr to drużyna gdzie część zawodników na co dzień są zawodowymi żołnierzami i są wysyłani do ochronę naszej granicy.

Trener ma nadzieję, że teraz będzie miał drużynę, która będzie przynajmniej w dziewięćdziesięciu procentach  o najwyższym potencjale kadrowym. Od wczoraj na treningu już pojawił się Michał Świderski a  do Kutna może pojechać Arkadiusz Mroczkowski, który pauzował za żółte karki. Do tej brakującej dwójki w ostatnim meczu dołączy Paweł Drażba co na pewno wzmocni „11-stkę „  meczową. Zawodnicy będą się przygotowywać do meczu z KS Kutno do piątku z przerwą czwartkową. Życzymy powodzenia.

      Miejski Klub Sportowy “Kutno” to  klub sportowy z siedzibą w Kutnie. Powstał w 1993 poprzez połączenie dwóch kutnowskich klubów: Kutniowianki Stali Kutno. W 2004 MKS połączył się z Czarnymi i w sezonie 2004/05 występował pod nazwą MKS Kutno/Czarni. 1 lipca 2014 MKS przestał istnieć , a w jego miejsce powstał nowy klub “KS Kutno”. W III lidze gra drugi sezon.

M.G.